Miasto Bydgoszcz przy współpracy z Pałacem Młodzieży ogłasza kolejną edycję cyklicznego konkursu na „Małą Formę Sceniczną” o tematyce ekologicznej.

Eliminacje odbędą się 7 lutego 2018r. w Kinoteatrze Adria ul. Toruńska 30.

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest nadesłanie karty zgłoszenia na załączonym formularzu na adres e-mail: dak2@palac.bydgoszcz.pl lub Pałac Młodzieży ul. Jagiellońska 27, 85-097 Bydgoszcz (preferowany kontakt e-mailowy) do dnia
5 stycznia 2018r. z dopiskiem: „Konkurs na Małą Formę Sceniczną”.

Szczegóły organizacyjne zostaną omówione na spotkaniu, które odbędzie się w dniu 16 stycznia 2018r. o godz.1700
w sali Gimnazjum nr 27 przy ul. Kruszwickiej 2 w Bydgoszczy.
Szczegółowe zasady przeprowadzenia konkursu wyjaśnia załączony „Regulamin”.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie wszystkich zainteresowanych.

Informacji udziela Pani Anna Engel dostępna pod numerem telefonu: (52) 58-58-388 lub adresem e-mail: a.engel@um.bydgoszcz.pl.

Zaproszenie

Regulamin

Zgłoszenie

Lista laureatów
Konkursu na Małą Formę Sceniczną „Przyroda na wagę złota”
21 – 22 lutego 2017

Kolejność przedstawiona w poszczególnych kategoriach jest przypadkowa

w kategorii przedszkola:

Przedszkole nr 16 za prezentację: „Mały przedszkolak wie, co ekologią się zwie”,

Przedszkole nr 34 za prezentację: „Przygody w Stumilowym Lesie”,

Przedszkole nr 70 „Stokrotka” za prezentację: „Żyj z przyrodą w zgodzie”,

Przedszkole Niepubliczne „Bajkolandia” za prezentację: „Na ratunek pszczołom”,

Przedszkole Niepubliczne „Ludzikowo” za prezentację: „Mali strażnicy przyrody”,

Przedszkole Niepubliczne „Muminki” za prezentację: „Ekokoszki”,

Przedszkole Niepubliczne „Panda” za prezentację: „Podwodny świat”,

Przedszkole Niepubliczne „Promyczek” za prezentację: „O wędkarzu i smutnej rybce”,

w kategorii szkoły podstawowe klasy I-III:

Szkoła Podstawowa nr 65 za prezentację: „Leśne obrady”,

Szkoła Podstawowa nr 66 im. Misji Pokojowych ONZ za prezentację: „Segregacja Kopciuszkowska”,

Zespół Szkół nr 8 za prezentację: „Konkurs z niespodzianką”,

Zespół Szkół nr 10 za prezentację: „Ster na Bydgoszcz”,

Zespół Szkół nr 26 za prezentację: „Ratujmy Matkę Ziemię”,

Zespół Szkół nr 31 za prezentację: „Wakacyjne wspomnienia”,

w kategorii szkoły podstawowe klasy IV-VI:

Zespół Szkół nr 30 za prezentację: „To nie krasnoludki palą śmieci”,

Szkoła Podstawowa nr 56 im. Arkadego Fiedlera za prezentację: „Zielone oczy Ziemi”,

w kategorii gimnazja:

Gimnazjum nr 20 im. Królowej Jadwigi za prezentację: „Czysta Ziemia”,

Zespół Szkół nr 31 za prezentację: „Dbajmy o wodę”,

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 3 za prezentację: „Przez zielone okulary”,

Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 5 za prezentację: „Drzewo twoim przyjacielem”,

ZS nr 10 – Gimnazjum nr 6 Mistrzostwa Sportowego za prezentację: „Jedna jest Ziemia” ,

Gratulujemy

W dniach 23 – 24.02.2016 r. w Pałacu Młodzieży odbył się przegląd Małych Form Scenicznych. Wystąpiło 27 zespołów w czterech kategoriach wiekowych.

Lista laureatów
Konkursu na małą formę sceniczną „Przyroda na wagę złota”
23 – 24 lutego 2016

Kolejność przedstawiona w poszczególnych kategoriach jest przypadkowa

 w kategorii przedszkola:

Przedszkole Niepubliczne „Panda” za prezentację: „Ratujmy motyle”,
Przedszkole nr 66 za prezentację: „Opowieść o zielonej łące”,
Przedszkole nr 43 „U Krecika Szybownika” za prezentację: „Zwierzaki na wagę złota”,
Przedszkole Niepubliczne „Muminki” za prezentację: „Marchewkowy zawrót głowy”,
Przedszkole nr 70 „Stokrotka” za prezentację: „Ratujmy naszą Ziemię”,

w kategorii szkoły podstawowe klasy I-III:

Zespół Szkół nr 31, za prezentację: „Wesoła łąka”,
Zespół Szkół nr 8 za spektakl „O Jasiu, wietrze, pszczole, dzięciole…”,
Dziecięca Akademia Sztuki Pałacu Młodzieży za prezentację: „Chory piecyk”,
Szkoła Podstawowa nr 66 im. Misji Pokojowych ONZ za spektakl: „Ratujmy Ziemię”,

w kategorii szkoły podstawowe klasy IV-VI:

Zespół Szkół nr 30 za prezentację: „Dobre rady na odpady, czyli ratujmy Ziemię przed zaśmieceniem”,
Szkoła Podstawowa nr 56 za prezentację: „Jesteś piękna – mówię Ziemi”,
Zespół Szkół nr 10 za prezentację: „W królestwie odpadów”,

 w kategorii gimnazja:

Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 5 za prezentację: „W obronie ekologii”,
Zespół Szkół nr 31 za prezentację: „Ratujmy ziemię”,

W dniach 10-11.02.2015 r. w Pałacu Młodzieży odbył się przegląd Małych Form Scenicznych. Wystąpiły 32 zespoły w czterech kategoriach wiekowych.

Lista laureatów
Konkursu na małą formę sceniczną „Przyroda na wagę złota”
10-11 lutego 2015

Kolejność przedstawiona w poszczególnych kategoriach jest przypadkowa

w kategorii przedszkola:

Przedszkole nr 34 za prezentację „Dom pod grzybkiem”

Przedszkole Niepubliczne „Panda” za prezentację: „Ekoprojektanci”

Przedszkole Niepubliczne „Bajkolandia” za prezentację: „Cztery żywioły”,

Przedszkole nr 61 Integracyjne za prezentację: „O krasnoludkach i zielonym ludku”

Przedszkole nr 43 „U Krecika Szybownika” za prezentację: „Uwaga! Człowiek”

Przedszkole Niepubliczne „Promyczek” za prezentację: „Ratujmy planetę”

Przedszkole Niepubliczne „Pinokio” za prezentację „Zostawcie Nam”

Przedszkole nr 6 za prezentację: „Las to zielony dom”

w kategorii szkoły podstawowe kl. I – III

Szkoła Podstawowa na 31 za prezentację „Żyj z przyrodą w zgodzie”

Szkoła Podstawowa Towarzystwa Salezjańskiego za prezentację „Do dobrego człowieka”

Szkoła Podstawowa nr 38 za prezentację: „Ratujmy Matkę Ziemię”

w kategorii szkoły podstawowe kl. IV – VI

Szkoła Podstawowa na 56 za prezentację „Zielono mi”

Zespół Szkół nr 10 za prezentację „Kongres smogów”

Zespół Szkół nr 30 Specjalnych za prezentację: „Dobre rady na odpady, czyli ratujmy ziemię przed zaśmieceniem”

w kategorii gimnazja:

Gimnazjum nr 20 za prezentację „Shrekowy las”

Gimnazjum nr 9 za prezentację „Eko wojny”

Gimnazjum nr 23 za prezentację „Zielono nam, czyli jeszcze raz o kapturku”

Zespół Szkół nr 31 Specjalnych za prezentację: „Na łące”.

214_b

W dniach 25-26.02.2014 r. w Pałacu Młodzieży odbył się przegląd Małych Form Scenicznych. Wystąpiło 41 zespołów w czterech kategoriach wiekowych.

Lista laureatów
Konkursu na małą formę sceniczną
„Przyroda na wagę złota”
25-26 lutego 2014

Kolejność przedstawiona w poszczególnych kategoriach jest przypadkowa

w kategorii przedszkola:

Przedszkole nr 66 za prezentację: „Ratujmy pszczoły”,
Przedszkole Niepubliczne „Panda” za prezentację: „Gra w zielone”
Przedszkole nr 70 „Stokrotka” za prezentację: „Ocalić przyrodę”
Przedszkole Niepubliczne „Skrzat” za prezentację: „Ekologia się  raduje – śpiewam, tańczę, recytuję”
Przedszkole „Promyczek” za prezentację „Na wysypisku śmieci”
Przedszkole nr 43 „U Krecika Szybownika” za prezentację: „Mercedes i stary rower”
Przedszkole nr 16 za prezentację: „Żyj z przyrodą w zgodzie”
Przedszkole Niepubliczne „Przedszkolna Chatka” za prezentację: „Ilustracja taneczna Przyroda w opałach”
Przedszkole Niepubliczne „Bajkolandia” za prezentację „Zielone Królestwa”
Przedszkole Niepubliczne „Zameczek” za prezentację: „Śmietnik w lesie”

w kategorii szkoły podstawowe klasy I-III:

Szkoła Podstawowa nr 38 za prezentację: „Ekosmurfy”
Zespół Szkół nr 26, Szkoła Podstawowa nr 60 za prezentację: „Ach, te śmieci”
Zespół Szkół nr 8 za prezentację: „Na spotkanie tęczy”

w kategorii szkoły podstawowe klasy IV-VI:

Zespół Szkół nr 30 za prezentację: „Ekolog domowy”
Szkoła Podstawowa nr 4 za prezentację: „W lesie”,
Szkoła Podstawowa nr 56 za prezentację: „Lepiej późno niż wcale”

w kategorii gimnazja:

Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 5 za prezentację: „Zielony Kapturek i siedmiu  krasnoludków”
Zespół Szkół nr 31 za prezentację: „Wodny świat”
Gimnazjum nr 23 za prezentację: „Dobre i złe rady na odpady”
Zespół Szkół nr 28 za prezentację: „Zielona Bydgoszcz”
Gimnazjum nr 9 za prezentację: „Nauka nie poszła w las”
Gimnazjum nr 20 za prezentację: „Eko-era, lepsze jutro”.

213_b

W dniach 27-28.02.2013 r. w Pałacu Młodzieży odbył się przegląd Małych Form Scenicznych. Wystąpiły 33 zespoły w czterech kategoriach wiekowych.

Laureaci Konkursu na małą formę sceniczną „Przyroda na wagę złota”

Kolejność przedstawiona w poszczególnych kategoriach jest przypadkowa

w kategorii Przedszkola:

Przedszkole nr 22, dzieci pięcioletnie – prezentacja „Żyć z przyrodą trzeba w zgodzie!”

Przedszkole Niepubliczne „Przedszkolna Chatka”, dzieci pięcio- i sześcioletnie – ilustracja taneczna „Nasza Ziemia”

Przedszkole Niepubliczne „Promyczek”, dzieci sześcioletnie – prezentacja „Kłopoty ryb”

Przedszkole nr 66, dzieci pięcioletnie – prezentacja „Dzieci sprzątają śmieci”

Przedszkole Niepubliczne Bajkolandia, dzieci cztero-, pięcio- i sześcioletnie – prezentacja „Zielony las”

Przedszkole nr 70 „Stokrotka”, grupa Żabki – prezentacja Ekoszrek”

Niepubliczne Przedszkole „Wesołe Serduszka”, dzieci pięcioletnie – prezentacja „Co może zobaczy morze” – „What a sea can see”

Dziecięca Akademia Sztuki – Pałac Młodzieży w Bydgoszczy, dzieci pięcioletnie – prezentacja „Wyprawa do krainy drzew”

Przedszkole nr 28 Angielskojęzyczne „Mały Poliglota”, dzieci pięcio- i sześcioletnie – prezentacja „Chrońmy lasy”

Niepubliczne Przedszkole „Elf”, grupa Krasnale – prezentacja Królewna Śmieszka i ekoludki”

w kategorii Klasy I-III SP:

Szkoła Podstawowa nr 38, grupa Bączki – prezentacja „Wiosenny spacer małych zajączków”

Szkoła Podstawowa nr 60, klasa 2a – prezentacja „Śpiąca królewna”

Zespół Szkół nr 8, klasa 2c – prezentacja „Wiosenne zgadywanki”

BZPOW Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza Typu Interwencyjnego i Socjalizacyjnego, dzieci od 5 do 10 lat – prezentacja „Plastikowe potwory”

w kategorii Klasy IV-VI SP:

Zespół Szkół nr 30, klasa 5 – prezentacja „Dobre rady na odpady”

Szkoła Podstawowa nr 56, klasy 4 i 5 – prezentacja „Co z tą reklamą”

Szkoła Podstawowa nr 4, klasa 6 b – prezentacja „Wiosenna wycieczka do żabiego Królestwa – czyli ratujemy żaby”

Szkoła Podstawowa nr 46, Szklne Koło LOP, klasa 4 –prezentacja „W świecie bez wody”

Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 w Zespole Szkół i Placówek nr 1, warsztaty teatralne „Maski – prezentacja „Brudnóżek – historia porwania nie z tej bajki”

w kategorii Gimnazjum:

Zespół Szkół nr 31 – prezentacja „Chrońmy nasz świat”

Gimnazjum nr 49 (Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5), klasa 3 – prezentacja „Lekcja ekologii”

Gimnazjum nr 23, kabaret „Ale jaja” – prezentacja „Kłopoty ryb”

Gimnazjum nr 20 im. Królowej Jadwigi, grupa teatralna „Scena G-20” – prezentacja „Osiedlowy apartament dla…”

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 3 im. Marii Grzegorzewskiej, Teatr Muzyczny „Arlekin” – prezentacja „Bal”

Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 5 specjalna, Szkolne Koło Teatralne – prezentacja „”Kabaret na jednej nodze” (na podstawie wierszy Wandy Chotomskiej)

Zespoły, które zaprezentują się 12 czerwca 2013 w Pałacu Młodzieży  w ramach podsumowania konkursów i akcji ekologicznych:

Przedszkole Niepubliczne „Przedszkolna Chatka”, dzieci pięcio- i sześcioletnie – ilustracja taneczna „Nasza Ziemia”

Przedszkole Niepubliczne „Promyczek”, dzieci sześcioletnie – prezentacja „Kłopoty ryb”

Szkoła Podstawowa nr 60, klasa 2a – prezentacja „Śpiąca królewna”

Szkoła Podstawowa nr 4, klasa 6 b – prezentacja „Wiosenna wycieczka do żabiego Królestwa – czyli ratujemy żaby”

Szkoła Podstawowa nr 56, klasy 4 i 5 – prezentacja „Co z tą reklamą”

Gimnazjum nr 23, kabaret „Ale jaja” – prezentacja „Kłopoty ryb”

W dniach 6-7.03.2012r w Pałacu Młodzieży odbył się przegląd Małych Form Scenicznych. Wystąpiło 38 zespołów w czterech kategoriach wiekowych.

Laureaci Konkursu na małą formę sceniczną „Przyroda na wagę złota”


Kolejność przedstawiona w poszczególnych kategoriach jest przypadkowa

w kategorii Przedszkola:

Przedszkole Niepubliczne „Alf” – prezentacja „Chronimy przyrodę”

Przedszkole nr 34 – prezentacja „O wędkarzu i smutnej rybce”

Pałac Młodzieży, Dziecięca Akademia Sztuki – prezentacja „Cztery żywioły”

Przedszkole Niepubliczne „Pinokio” – prezentacja „Leśne obrady”

Przedszkole Niepubliczne „Źródełko” – prezentacja „Był sobie las”

Przedszkole Niepubliczne „Bajkolandia” – prezentacja „SOS – Ziemia woła Calineczkę”

Przedszkole Niepubliczne ,,Promyczek” – prezentacja „Jaś i Małgosia w wersji ekologicznej”

Przedszkole nr 70 „Stokrotka” – prezentacja „Mały przedszkolak wie, co ekologią się zwie”

Przedszkole Niepubliczne „Wesołe serduszka” – prezentacja „Wioska afrykańska”

w kategorii Klasy I-III SP:

Szkoła Podstawowa nr 41, grupa ze świetlicy – prezentacja „Dziwne jezioro”

Zespół Szkół nr 8, kl. I c – prezentacja „Kłopoty wróżki Pelagii”

Szkoła Podstawowa nr 38, kl. II d – prezentacja „Bajka o Jasiu Śmiecialskim”

w kategorii Klasy IV-VI SP:

Szkoła Podstawowa nr 46, kl. VI a – prezentacja „Ekologia na wesoło”

Szkoła Podstawowa nr 56, Koło teatralne – prezentacja „O tym jak ziemia trafiła na ostry dyżur”

Szkoła Podstawowa nr 4, kl. V b – prezentacja „Eko-ogródek Państwa Ogórkiewiczów, czyli szczęśliwe warzywa daleko od szosy”

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabowidzącej i Niewidomej, kl. VI b – prezentacja „Mali ekolodzy”

Zespół Szkół i Placówek nr 1, teatrzyk szkolny – prezentacja „Bajka o Królewnie Przyrodzie i Siedmiu Krasnoludkach”

Zespół Szkół nr 30, kl. IV – prezentacja „Na spacerze”

w kategorii Gimnazjum:

Gimnazjum nr 20, Scena G-20 – prezentacja „Michael Jackson w wersji eko”

Gimnazjum nr 9, Koło biologiczne – prezentacja „Obudź się”

Gimnazjum nr 23, Kabaret „Ale jaja” – prezentacja „Marzenia śmieci”

Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 5 Specjalna, Szkolne Koło Teatralne – prezentacja „Los Ziemi w naszych rękach”

Zespół Szkół nr 10, kl. III d – prezentacja „Pamiętajcie o ogrodach”

 

Zespoły, które zaprezentują się 13 czerwca 2012 w Pałacu Młodzieży w ramach podsumowania konkursów i akcji ekologicznych:

  • Pałac Młodzieży, Dziecięca Akademia Sztuki – prezentacja „Cztery żywioły”
  • Przedszkole Niepubliczne „Pinokio” – prezentacja „Leśne obrady”
  • Zespół Szkół nr 8, kl. I c – prezentacja „Kłopoty wróżki Pelagii”
  • Szkoła Podstawowa nr 56, Koło teatralne – prezentacja „O tym jak ziemia trafiła na ostry dyżur”
  • Gimnazjum nr 23, Kabaret „Ale jaja” – prezentacja „Marzenia śmieci”.

212_b

„Przyroda na wagę złota”

W dniach 28.02 – 1.03.2011r w Pałacu Młodzieży odbył się przegląd Małych Form Scenicznych. Wystąpiły 32 zespoły w pięciu kategoriach wiekowych.

Jury postanowiło wyłonić następujących laureatów:

w kategorii Przedszkola:

  • Pałac Młodzieży, Dziecięca Akademia Sztuki za prezentację „Uparty listek”
  • Przedszkole nr 70,,Stokrotka”, grupa „Zajączki” za prezentację „Kłopoty ryb”
  • Przedszkole Dzieciątka Jezus za prezentację „A ja coś mam”
  • Przedszkole Niepubliczne „Bajkolandia” za prezentację „Awantura o ścieki”
  • Przedszkole Niepubliczne „Muminki” za prezentację „Śmieci w lesie”
  • Przedszkole Niepubliczne „Promyczek”, grupa VI za prezentację „O ludzkiej bezmyślności w krainie nieczystości”
  • Przedszkole Niepubliczne „Wesołe Serduszka”, za prezentację ” Eko – narada”

w kategorii Klasy I-III SP:

  • Szkoła Podstawowa nr 1, klasa III za prezentację „Przyjaciele przyrody”
  • Szkoła Podstawowa nr 38, grupa teatralna Crazy Girls za prezentację „Jaś i Małgosia”
  • Zespół Szkół nr 8, klasa III c za prezentację „O czystości, o zabawie i postępie w słusznej sprawie”

w kategorii Klasy IV-VI SP:

  • Szkoła Podstawowa nr 4, klasa IV b za prezentację „Przygoda młodego ekologa w czasie wiosennego spaceru na osiedlu”
  • Zespół Szkół nr 8, grupa teatralna z klasy VI za prezentację „Koszmarny sen”
  • Zespół Szkół nr 19, Koło Ekologiczno-Przyrodnicze za prezentację „Na ratunek Ziemi”

w kategorii Gimnazjum:

  • Gimnazjum nr 9 za prezentację „Ostatnie nasze drzewo”
  • Gimnazjum nr 20, „Scena G-20″ za prezentację „Sprawa dla reportera”
  • Gimnazjum nr 23, kabaret, „Ale jaja” za prezentację „Leśna historia”
  • Zespół Szkół nr 31, II Gimnazjum za prezentację „Dbajmy o nasz świat”

w kategorii Placówki pozaszkolne:

  • Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 3, Teatr Muzyczny Arlekin za prezentację „Don Kichot”
  • Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 5, „Szkolne koło teatralne” za prezentację „Metamorfoza, czyli jak lekkoduch dojrzewa do rozważnych decyzji i działań, opiekunowie”

„Przyroda na wagę złota”

W dniu 16 lutego 2010r został przeprowadzony konkurs „Mała Forma Sceniczna”. Przedmiotem konkursu była prezentacja widowiska scenicznego – małej formy scenicznej – wiążącego się z dbałością człowieka o jego otoczenie oraz obowiązkach z tym związanych spoczywających na dzieciach, młodzieży i dorosłych. Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży z terenu Bydgoszczy. Oceny prezentacji dokonała komisja konkursowa, w składzie: przedstawiciel Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, Wydziału Edukacji oraz Pałacu Młodzieży. Przy ocenie prezentacji komisja brała pod uwagę: atrakcyjność i pomysłowość zaproponowanej formy przekazu treści proekologicznych, spełnienia celu edukacyjnego oraz wartości artystyczne. W tym roku zobaczyliśmy 29 przedstawień w sześciu kategoriach: od przedszkolnej po placówki wychowania pozaszkolnego.

Poniżej prezentujemy listę laureatów konkursu według kolejności występów. Wręczenie nagród odbędzie sie 22 czerwca 2010r w Pałacu Młodzieży.

Lista laureatów

Kategoria przedszkola:

  • Przedszkole nr 70 „Stokrotka”, grupa „Biedronki”, „Leśna szkoła”, opiekunowie: Bożena Dominiak, Adrianna Wargin,
  • Przedszkole Niepubliczne „Promyczek”, grupa „Niedźwiadki”, „Zostawcie nam czysty kawałek świata”, opiekun: Irena Gabinecka, Katarzyna Szymczak, Aneta Ratajczyk,
  • Przedszkole nr 33, pantomima,„Co się wydarzyło w lesie”, opiekunowie: Magdalena Kryza, Ewelina Cyganowska, Hanna Górska,
  • Pałac Młodzieży, „W krainie zielonej magii”, opiekunowie: Romana Krakowska, Zofia Zaczek, Małgorzata Tomaszewska,

Kategoria klasy I-III szkoły podstawowe:

  • Szkoła Podstawowa nr 57, kl. III a, „Eko-skecz”- skecz ekologiczny, opiekun: Inga Kołakowska, Kamila Smyk,
  • Zespół Szkół nr 8, klasa 2c, „Sami ogrodnicy”, opiekun: Krystyna Siwak,
  • Zespół Szkół nr 30, „Nauczka”, opiekun: Joanna Konop,

Kategoria klasy IV-VI szkoły podstawowe:

  • Szkoła Podstawowa nr 46, klasy 4a i 6c, „Ach, te śmieci”, opiekun: Alina Knioła,
  • Zespół Szkół nr 8, koło teatralne, „Na ratunek brzozie”, opiekun: Justyna Frątczak,
  • Szkoła Podstawowa nr 65, klasy V-VI, „Eco-Kapturek”, opiekun: Grażyna Bethka,

Kategoria gimnazja:

  • Zespół Szkół nr 19, Gimnazjum nr 38, „Nic dwa razy się nie zdarza”, opiekunowie: Jolanta Szczechowska, Agnieszka Mądzielewska
  • Gimnazjum nr 23, kabaret „Alejaja”, „Chory komin”, opiekun: Alina Gawrońska,
  • Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 3, II klasa gimnazjum, „Motyl w kolorze nieba”, opiekunowie: Olga Cielecka, Lidia Cielecka, Mariola Czyżewska,

Kategoria szkoły ponadgimnazjalne:

  • Zespół Szkół Medycznych i VIII LO, klasa I f „Opowieść ekologiczna”, opiekun: Justyna Baranowska,
  • Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 5, szkolne koło teatralne, „Z ekologią na ty”, opiekunowie: Joanna Dąbrowska, Dorota Piecuch, Beata Czubek, Ewa Zalewska,

Mała Forma Sceniczna
Ekologia w sztuce

W dniu 19 maja 2009r w Pałacu Młodzieży odbyły się eliminacje na Małą Formę Sceniczną. Zaprezentowało się 15 placówek szkolno-wychowawczych z terenu Bydgoszczy. Laureaci konkursu zaprezentowali się w dniu 5 czerwca, na scenie przy ulicy Mostowej w trakcie III Bydgoskich Dni Ochrony Środowiska. Młodzi artyści – przedszkolacy, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych przygotowali krótkie przedstawienia, scenki przypominające o obowiązkach szanowania środowiska. Zobaczyliśmy występy m.in. dzieci z Przedszkola nr 70 „Stokrotka” w prezentacji pt. „Żyj z przyrodą w zgodzie”, uczniów Gimnazjum nr 20 w scenie pt. „Dzikie wysypisko”, czy młodzież z VIII Liceum Ogólnokształcącego, która przedstawiła projekt „Na ratunek ziemi”.

Lista laureatów konkursu na Małą Formę Sceniczną

Kategoria: Przedszkola

  • I miejsce ex aequo
    Przedszkole Niepubliczne Źródełko „Żyj z przyrodą w zgodzie”
    Przedszkole nr 70 Stokrotka „Żyj z przyrodą w zgodzie”
  • II miejsce
    Przedszkole Niepubliczne Zameczek teatrzyk „Kosz na diecie”, piosenka „Pokolenie nowe”
  • III miejsce ex aequo
    Przedszkole Niepubliczne Promyczek widowisko muzyczne „Przyjaciele przyrody”
    Przedszkole nr 20 „Królewna Śnieżka i Ekoludki”
  • Wyróżnienie
    Przedszkole nr 66 „Chrońmy przyrodę”

Kategoria: Szkoła Podstawowa klasy I-III

  • I miejsce
    nie przyznano
  • II miejsce
    Szkoła Podstawowa nr 13 przy Zespole Szkół nr 29, grupa teatralna „Promyczki” bajka ekologiczna „Dzieci-śmieci”

Kategoria: Szkoła Podstawowa klasy IV-VI

  • I miejsce
    nie przyznano
  • II miejsce
    Szkoła Podstawowa nr 25 przy Zespole Szkół nr 19, Koło Młodych Przyrodników „Matka Ziemia”
  • III miejsce
    Szkoła Podstawowa nr 46 „O ekologii w zaciszu domowym”
    Szkoła Podstawowa nr 25 przy Zespole Szkół nr 19 „Ekologia na wesoło”

Kategoria: Gimnazjum

  • I miejsce
    Gimnazjum nr 20 „Dzikie wysypisko”
  • III miejsce
    Gimnazjum nr 9 „Żyj w przyjaźni z naturą”

Kategoria: Szkoły ponadgimnazjalne

  • I miejsce
    VIII Liceum Ogólnokształcące przy Zespole Szkół Medycznych, „Na ratunek Ziemi”
  • II miejsce
    VIII Liceum Ogólnokształcące przy Zespole Szkół Medycznych „Świat jak z bajki”
  • III miejsce
    VIII Liceum Ogólnokształcące przy Zespole Szkół Medycznych Matka natura i siedmioro krasnoludków”