Akcja „Czysta Bydgoszcz. Podejmij wyzwanie” nadal trwa

Posprzątaj swoją najbliższą okolicę z sąsiadami, rodziną lub znajomymi, zrób zdjęcie efektów i odbierz miejskie gadżety – już od kwietnia trwa akcja sprzątania Bydgoszczy. W wyzwaniu mogą wziąć udział także kluby sportowe, które za posprzątanie zanieczyszczonych miejsc otrzymają voucher o wartości tysiąca złotych.

Akcję „Czysta Bydgoszcz. Podejmij wyzwanie” zainaugurowało porządkowanie fordońskich górek w sobotę 27 kwietnia. Zastępca prezydenta Michał Sztybel w ramach obchodzonego 22 kwietnia Międzynarodowego Dnia Ziemi ogłosił wtedy aż dwie akcje służące walce z dzikimi wysypiskami i zaśmieconymi terenami: oprócz „Czystej Bydgoszczy”, ruszyła także pilotażowa akcja „Ekoklub” skierowana do klubów sportowych. W tej akcji sprzątanie może się opłacać. Każdy klub sportowy, który posprząta przynajmniej 3 tereny w pobliżu swojej siedziby otrzyma voucher na 1000 zł, za który zakupiony zostanie sprzęt sportowy. Z akcji kluby skorzystać będą mogły dwa razy do roku. Jeśli pomysł będzie cieszył się zainteresowaniem do inicjatywy sprzątania zaśmieconych miejsc będą mogły dołączyć inne podmioty.

 

Przypominamy zasady akcji:

Zaśmiecone miejsce należy zgłosić zgłosić na adres odpady@um.bydgoszcz.pl, lub www.facebook.com/czystabydgoszcz, sfotografować je, następnie doprowadzić to miejsce do ładu, i ponownie je sfotografować. Te dwa zdjęcia (przed i po) powinny być umieszczone w grupie „Czysta Bydgoszcz. Podejmij wyzwanie” lub przesłane na adres mailowy odpady@um.bydgoszcz.pl. Zdjęcia zamieszczone w innym miejscu nie będą brane pod uwagę.

Minimalna liczba uczestników w akcji „Czysta Bydgoszcz – Podejmij wyzwanie!” to 5 osób. W przypadku zgłoszenia do akcji „Ekokluby” należy zgłosić grupę liczącą minimalnie 10 osób.

Miasto przekaże worki do zbierania śmieci mieszkańcom/klubom chętnym do wzięcia udziału w akcji. Po worki można się zgłaszać do Biura Zarządzania Gospodarką Odpadami Komunalnymi, zlokalizowanego przy ul. Wojska Polskiego 65 w Bydgoszczy.

Po uprzątnięciu terenu koordynator akcji zobowiązany jest do zgłoszenia tego faktu pod numerem telefonu 52 58 59 134 lub na adres odpady@um.bydgoszcz.pl wskazując miejsce zgromadzenia worków w celu ich sprzątnięcia przez odpowiednie służby.

Akcja trwa do końca tego roku. Regulamin akcji dostępny TUTAJ

Zgłoszenie do udziału w akcji Zgloszenie do akcji EKOKLUB

Jeśli nie udało ci się zebrać minimalnej liczby uczestników, albo chcesz posprzątać jakiś teren miejski bez rozgłosu czy robienia zdjęć także możesz to zrobić. Wypełnij Zgloszenie i zgłoś się po worki.

 

 

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz