Akcja „Czysta Wisła” zaczyna się w Bydgoszczy

Przed nami Akcja Czysta Wisła. W jej ramach w całej Polsce sprzątać będziemy tereny położone wokół największej polskiej rzeki. Inauguracja już w sobotę (26.08) w Bydgoszczy.

To wyjątkowa inicjatywna. W dniach od 25 sierpnia do 3 września w całej Polsce przeprowadzonych zostanie w sumie ok. 150 akcji społecznego sprzątania rzek oraz terenów do nich przyległych. Inauguracja akcji odbędzie się już w najbliższą sobotę (26.08) w Bydgoszczy, gdzie sprzątać będziemy tereny zielone wzdłuż Wisły i Brdy.
– Pomysłodawcą akcji jest znany ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski. W tym roku skupiamy się na Wiśle i jej dopływach. Nasza fundacja Zielone Jutro ma już stałych sympatyków, którzy wspierają nas przy takich akcjach, ale oczywiście liczymy też na innych mieszkańców naszego miasta. Tereny zielone służą nam wszystkim do wypoczynku, a lepiej jest wypoczywać w czystej okolicy – mówi Marcin Sikora, koordynator akcji.

Zapraszamy wszystkich chętnych w sobotę o godz. 10.30 na ul. Nad Wisłą (przy przejściu do przeprawy promowej). Każdy z uczestników otrzyma worki i rękawiczki. Na wszystkich czekać też będą ekoupominki.

Koordynatorem akcji w Bydgoszczy jest Fundacja Zielone Jutro wspólnie z Czystą Bydgoszczą.

[źródło: bydgoszcz.pl]

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz