Akcja „Książka za worek” w Bydgoszczy

Już 18 września 2021 odbędzie się ogólnopolska edycja akcji „Książka za worek śmieci”. Wspólne sprzątanie odbędzie się w 16 wojewódzkich miastach Polski. Bydgoszcz jest jednym z nich.

IDEA AKCJI

Chcemy zachęcić mieszkańców Bydgoszczy do wspólnego działania na rzecz środowiska. Dlatego wspólnie ruszymy w teren, by posprzątać te miejsca, które wymagają naszej interwencji. Na zarejestrowanych uczestników czekają książki!
CZY KAŻDY OTRZYMA KSIĄŻKĘ?
Dla uczestników akcji w Bydgoszczy przeznaczyliśmy 50 książek. Otrzymają je Ci, którzy jako pierwsi wypełnią formularz rejestracyjny, a w dniu wydarzenia wezmą udział we wspólnym sprzątaniu.
PARTNER AKCJI
XVIII edycja akcji odbywa się dzięki wsparciu Partnera Strategicznego – organizacji odzysku ASEKOL PL S.A., utworzonej w celu realizacji obowiązków firm wprowadzających na rynek polski sprzęt elektryczny i elektroniczny, baterie oraz opakowania oraz prowadzenia publicznych kampanii edukacyjnych.

JAK MOŻNA SIĘ ZAREJESTROWAĆ?
Aby zarejestrować swój udział w akcji w Bydgoszczy wypełnij formularz załączony w linku poniżej. Przyjmujemy tylko indywidualne zgłoszenia.
BYDGOSZCZ – LINK DO REJESTRACJI
https://forms.gle/mt8ag5js3xYC1NxP6
CZY NA AKCJĘ MOŻNA PRZYJŚĆ Z DZIECKIEM?

Osoby niepełnoletnie mogą brać udział w akcji wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych. Nie trzeba ich rejestrować. Dla maluchów przewidujemy dodatkową, limitowaną pulę książek. Szczegóły znajdziesz w regulaminie akcji.
GDZIE I KIEDY SIĘ SPOTYKAMY?
W Bydgoszczy będziemy sprzątać wąwóz na osiedlu Kapuściska wzdłuż ROD Kapuściska i ulicy Sandomierskiej. Spotykamy się w sobotę 18.09 o godzinie 10.00 przy ulicy Chemicznej, przy biegnących nad jezdnią rurach. Dokładną lokalizację punktu zbiórki w Bydgoszczy znajdziesz tutaj: https://goo.gl/maps/M3fzpa7Hhde1GLe37
KOORDYNATORZY AKCJI
W punkcie zbiórki będą na Was czekać koordynatorzy. Po przybyciu na miejsce zgłoś im swoją obecność. Koordynatorzy wręczą Ci worki i rękawice, a kiedy zbiorą się wszyscy uczestnicy – przekażą dalsze instrukcje.
ZALECENIA
Ze względu na zagrożenie COVID-19, prosimy o zakrywanie nosa i ust w punkcie zbiórki uczestników oraz dezynfekcję rąk. Na miejscu dostępny będzie płyn do dezynfekcji. Na akcję sprzątania załóż pełne, wysokie buty, długie spodnie i nakrycie głowy. Na dzień przed wydarzeniem sprawdź pogodę. Na wypadek deszczu załóż nieprzemakalną odzież. W przypadku wysokich temperatur chroń głowę przed słońcem. Weź ze sobą także zapas wody i przekąski. Sprzątanie to praca fizyczna i przyda się zastrzyk energii. Może przydać nie repelent na komary. Zabierz też plecak na książkę, którą otrzymasz w podziękowaniu za udział w akcji.
[mat. organizatora]
Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz