Akcje ekologiczne dla szkół i przedszkoli w roku szkolnym 2020/2021

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2020/2021 zapraszamy wszystkie placówki oświatowe do udziału w konkursach, akcjach i projektach ekologicznych organizowanych lub wspieranych przez Miasto Bydgoszcz.

We wrześniu zachęcamy do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji ekologicznej Sprzątanie Świata” pod hasłem „Plastik? Rezygnuję, redukuję, segreguję? Jej finał tradycyjnie przewidziany jest na trzeci weekend września, w związku z tym proponujemy przeprowadzenie akcji w placówkach w terminie dogodnym dla Państwa, w pobliżu tej daty. Zapraszając do udziału w akcji zapewniamy zaopatrzenie uczestników w jednorazowe rękawiczki foliowe oraz worki przeznaczone do gromadzenia odpadów, a także odbiór zebranych odpadów. Szczegóły akcji w Regulaminie Sprzatanie Swiata i Zgloszenie na Sprzatanie Swiata.

Formularz można także pobrać w wersji PDF a po wypełnieniu zeskanować i przesłać na adres eko@um.bydgoszcz.pl

Jednocześnie rozpoczynamy kolejną edycję konkursów na zbiórkę nakrętek oraz zbiórkę baterii.

Placówki, które zbiorą największą ilość surowców otrzymają nagrody.

Wszystkie informacje związane z akcjami ekologicznymi, w tym druki zgłoszenia i regulaminy są dostępne na stronie czystabydgoszcz.pl w zakładce akcje ekologiczne.

Rozstrzygnięcie wszystkich konkursów i akcji ekologicznych tradycyjne nastąpi pod koniec roku szkolnego. Zwycięzcy w każdej kategorii konkursowej otrzymają dyplomy i nagrody finansowe. Dodatkowo szkołom i przedszkolom najbardziej zaangażowanym w eko działania Prezydent Miasta Bydgoszczy przyzna tytuł EKO SZKOŁY lub EKO PRZEDSZKOLA wraz z dodatkową gratyfikacją finansową.

Zachęcamy do udziału w akcjach i konkursach  oraz śledzenia strony czystabydgoszcz.pl, gdzie na bieżąco będziemy zamieszczać informacje o kolejnych projektach i działaniach ekologicznych.

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz