Akcje i konkursy ekologiczne 2020/2021

“SMOG NAS ZJE ! O NIE…” – konkurs plastyczny dla dzieci – zgłoszenia przyjmujemy do 5 lutego 2021 r.

Konkurs adresowany jest do dzieci z klas 1-3. Zadanie polega na stworzeniu figury, rzeźby, pracy przestrzennej przedstawiającej tytułowego „Smogoluda”, który ma ilustrować zagrożenia związane z zanieczyszczeniem powietrza.
Zdjęcia Smogoluda wyślij na adres: beata.brzozowska@um.bydgoszcz.pl

Do wygrania: 
zegarek smart watch Garmin Forerunner 235, aparaty Fuji Film Instax Mini, kredki Derwent oraz przewodniki Collinsa „Drzewa”

Szczegóły w Regulaminie konkursu na Smogoluda
Oświadczenie dla rodziców/opiekunów tutaj

Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na problem zanieczyszczeń powietrza.
Konkurs stwórz “SMOGOLUDA” organizowany jest w ramach projektu pt. Czy wiesz czym oddychasz? – kampania edukacyjno – informacyjna na rzecz czystszego powietrza LIFE-MAPPING/PL realizowanego w ramach instrumentu finansowanego UE LIFE oraz dotacji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS EKOLOGICZNY MISTRZ RECYKLINGU I PRZYJACIELE – zgłoszenia do 30.01.2021 r.

Fundacja Chlorofil zaprasza do udziału w VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego pt.  „Mistrz Recyklingu i Przyjaciele”.

Konkurs jest adresowany do nauczycieli i uczniów szkół podstawowych. Nagrodami w konkursie są wyjazdy studialne o tematyce ochrony środowiska dla dwóch najlepszych zespołów a dla najlepszych uczniów nagrody indywidualne – tablety do nauki.

Uczestnicy zmierzą się z dwoma zadaniami: w pierwszym trzeba wykonać projekt puzzli lub gry planszowej, uczącej jak i dlaczego segregujemy odpady komunalne. Zadanie drugie polega na zbudowaniu makiety elektrosprzętu i oznaczeniu, które substancje i materiały są groźne dla zdrowia człowieka lub środowiska naturalnego, a które są najbardziej drogocenne.

Szczegóły i regulamin konkursu na stronie Fundacji Chlorofil

 

 

 

 

ZBIÓRKA BATERII I NAKRĘTEK 2020/2021

Placówki oświatowe zapraszamy do konkursów na zbiórkę baterii i nakrętek. Więcej informacji:

Placówki, które zbiorą największą ilość baterii lub nakrętek na koniec roku szkolnego otrzymują nagrody finansowe.

 

 

 

Pytania dotyczące akcji i działań ekologicznych organizowanych przez Miasto Bydgoszcz prosimy zgłaszać na adres eko@um.bydgoszcz.pl

Aktualności można znaleźć na naszym facebookowym profilu CzystaBydgoszcz.pl

 

 

 

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz