Aktywne świętowanie Dnia Ziemi

Politechnika Bydgoska Młodego Odkrywcy wspólnie z Czystą Bydgoszczą oraz Czystą Puszczą Bydgoską organizuje obchody Dnia Ziemi. 22 kwietnia spotkajmy się na kampusie Politechniki Bydgoskiej.

Nasze miasto już po raz kolejny włącza się w obchody Dnia Ziemi. – Najlepszą nauką jest dawanie przykładu. Politechnika Bydgoszcz i Czysta Puszcza Bydgoska dają bardzo dobre wzory do naśladowania. Pokazują, co należy robić z odpadami. Mamy dowód, że taka edukacja daje efekty. Jesteśmy tuż po przeliczeniu wskaźnika recyklingu, czyli tego ile odpadów udaje nam się przetworzyć, odzyskać do tego, by mógł być dalej wykorzystywany. To najwyższy wskaźnik, jaki osiągnęliśmy w ostatnich latach – 37%. To najlepszy dowód, że mieszkańcy coraz lepiej rozumieją sens i ideę segregacji odpadów – mówi Michał Sztybel, zastępca prezydenta Bydgoszczy.

Kolejna okazja do poszerzenia swojej wiedzy ekologicznej już w sobotę, 22 kwietnia. Właśnie wtedy w Fordonie, na campusie Politechniki Bydgoskiej odbędzie się piknik Młodego Odkrywcy i Czystej Puszczy Bydgoskiej.

– Piknik organizowany jest z okazji Dnia Ziemi, ale także w celach edukacyjnych. Edukacja młodych, dorosłych po to, by wiedzieć, jak i co recyklingować – mówiła Małgorzata Gotowska, prorektor ds. kształcenia i spraw studenckich PB.

Początek pikniku już 22 kwietnia o godz. 9. Atrakcji nie zabraknie. W programie m.in. wykłady, wspólne sprzątanie terenów zielonych, warsztaty dla dzieci, występy artystyczne oraz prezentacja śmieciarek.

Miasto Bydgoszcz  jest partnerem wydarzenia. Dodatkowo przez cały kwiecień zachęcamy do organizowania akcji sprzątania z okazji Dnia Ziemi. Czysta Bydgoszcz koordynuje wszystkie zgłoszone akcje (weryfikuje tereny, wyposaża uczestników w worki i rękawice oraz organizuje odbiór odpadów po akcjach). Do tej pory chęć udziału w akcji sprzątania zgłosiło kilkadziesiąt szkół i przedszkoli oraz kilkanaście organizacji, które będą sprzątać Fordon, Kapuściska, Wyżyny, Bartodzieje, Czyżkówko, Wilczak-Jary.

Link do zgłoszenia akcji sprzątania TUTAJ.

[źróło: Bydgoszcz.pl]

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz