Cała Bydgoszcz obchodzi Dzień Ziemi!

Kapuściska, Fordon, Okole, Czyżkówko, Wilczak-Jary, Bartodzieje – niemal na każdym osiedlu z okazji Dnia Ziemi mieszkańcy biorą sprawy w swoje ręce! Tona worków, setki rękawic i setki rąk chętnych do działania! Szkoły, przedszkola, mieszkańcy, rady osiedli i stowarzyszenia ruszają w teren.

Udział w akcjach zorganizowanych z okazji Dnia Ziemi zgłosiło 65 placówek oświatowych. Łącznie wydaliśmy 3,5 tys. worków i niemal 26 tys. rękawic.

Od połowy marca do końca kwietnia odbędzie się ponad 26 akcji z udziałem rodzin, mieszkańców, rad osiedli, młodzieży i stowarzyszeń. W efekcie ponad 500 osób w tak któtkim czasie chwyci za worki by pokazać, że dbających o nasze miasto!

Od dwóch tygodni wyposażamy mieszkańców w worki i rękawice, przyjmujemy zgłoszenia miejsc z których należy odebrać odpady po społecznych akcjach. Chcąc dołączyć wystarczy wybrać jedną z poniższych propozycji wspólnych działań:

Piątek, 21 kwietnia

Od godziny 9:00 szkoły oraz przedszkola do mogą wziąć udział w akcji sprzątania i zajęciach dodatkowych na terenie Myślęcinka w Szymilesie przy ul. Hipicznej (Centrum Edukacji Ekologicznej).

Rado Osiedla Wilczak-Jary sprząta teren nad Starym Kanałem Bydgoskim od IV-VI śluzy, ul. Jasną, Plac Chełmiński, ul. Jackowskiego/Śląską, ul. Cz. Krzyża, Syrokomli, Pl. Księżycowy oraz Stawową. Tego dnia do akcji włączają się również uczniowie III LO. Początek przy ul. Staroszkolnej o godz. 10.00, więcej TUTAJ.

Sprzątanie Okola również zacznie się o godz. 11, zbiórka planowana jest przy ul. Granicznej 12.

Sobota 22 kwietnia

Od rana rodziny z dziećmi zapraszamy do Fordonu na Dzień Ziemi z Politechniką Bydgoską Młodego Odkrywcy i Czystą Puszczą Bydgoską. Początek od godz. 10:00 – 14:00, kampus Politechniki Bydgoskiej, ul. Kaliskiego 7, Bydgoszcz, więcej TUTAJ.

Rada Osiedla Czyżkówko i Fundacja Zielone Jutro zapraszają na wielkie sprzątanie w którym wezmą udział mieszkańcy, leśnicy i Klub sportowy Centrum Judo Bydgoszcz, początek od godz. 11, zbiórka przy ul. Filtrowej, Deszczowej, Wyrzyskiej, Chmurnej, więcej TUTAJ.

Niedziela 23 kwietnia

„Operacja Czysta Rzeka” to jedna z akcji, do której można dołączyć Organizatorzy zapraszają 23 kwietnia na godzinę 11:00 koło boiska Łuczniczki. Sprzątany będzie teren nad Brdą. Organizator podpowiada, żeby zabrać kalosze. Nastawienie bojowe również mile widziane

W najbliższych dniach do sprzątania ruszają również ekipy z firmy Atos, Decathlon Bydgoszcz, English Speaking Club, Organic Fitness, TKKF Kolejarz, McDonald’s, Centrum Integracji Społecznej, Zakład Karny Fordon, Areszt Śledczy Bydgoszcz.

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz