Drzwi Otwarte w ekoelektrociepłowni za nami

Tego dnia zwiedzający mogli zobaczyć jak pracuje nowoczesna instalacja. Odbył się także finał konkursu plastycznego dla przedszkolaków „Moja Czysta Bydgoszcz”.

Od godz. 10.00 do 14.00 goście ProNatury w grupach, pod opieką przewodnika, zwiedzali ścieżkę dydaktyczną na terenie ZTPOK. Można było zapoznać się z najważniejszymi elementami instalacji, porozmawiać z pracownikami Podczas spaceru po obiekcie zaprezentowane zostały m.in. centralna dyspozytornia, pomieszczenia techniczne czy tzw. „bunkier na odpady”. Na gości czekały również inne atrakcje, m.in. można było zobaczyć dokładnie odwzorowane makiety ekoelektrociepłowni. Dla najmłodszych Centrum Zabaw Rodzinnych i Trampolin Park 17 przygotowało atrakcje w postaci malowania buziek oraz nagród. Ponadto w budynku administracyjnym została przygotowana wystawa prac przedszkolaków, przesłanych w ramach konkursu organizowanego przez ProNaturę, Biuro Zarządzania Gospodarką Odpadami Komunalnymi oraz bydgoską Gazetę Wyborczą. Z przyjemnością podajemy informację o zwycięzcach konkursu plastycznego pt. „Moja Czysta Bydgoszcz”:

I miejsca zdobyli: Natalia Sokowska, Mateusz Samotus, Nikodem Mucha,

II miejsca zdobyli: Weronika Gotowicz, Zuzanna Chilla, Paweł Kamiński,

Wyróżniono prace: Zuzanny Brakowskiej, Weroniki Szewczuk, Julii Łepek, Wojciecha Telega, Maksymiliana Jurczaka, Marceliny Płotka, Wiktorii Kijewskiej, Mileny Doktor, Wojciecha Reszkowskiego, Igi Rutkowskiej, Juliana Dudka, Anastazji Usowskiej, Kornela Ostrowskiego, Julii Szubińskiej, Oliwii Borowicz, Wiktorii Trojanowskiej, Natalii Kotulak, Kingi Bednarz, Weroniki Nowickiej, Julii Tumilewicz.

Oficjalne wręczenie nagród dla zwycięzców w konkursie odbyło się o godzinie 11.00 w asyście Bociana Bogusia i Bydgusia, maskotek ZTPOK oraz UM Bydgoszcz.

– Drzwi otwarte to niepowtarzalna okazja do zwiedzenia instalacji i przekonania się na własne oczy, że jest ona bezpieczna dla ludzi oraz środowiska. Cieszymy się, że kolejna edycja drzwi otwartych w Zakładzie Termicznego Przetwarzania Odpadów Komunalnych przyciąga tak dużą uwagę zwiedzających. Z przyjemnością gościmy wszystkich chętnych i już dzisiaj zapraszamy na kolejną edycję – powiedział Dariusz Gręzicki, wiceprezes spółki ProNatura.

Po zakończeniu zwiedzania ekoelektrociepłowni nasi goście zostali zaproszeni na event Active Park przy budynku Idea przestrzeń Biznesu na terenie BPPT. Wszyscy lubiący jeździć na rowerze mogli wziąć udział we wspólnej wycieczce, podczas której mieli okazję poznać zakamarki BPPT oraz dowiedzieć się o najbliższych planach rozwoju.

Dziękujemy i do zobaczenia!

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz