Dzień Ziemi w Puszczy, Parku i w Myślęcinku

 

Dzięki głosom mieszkańców w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim odbędzie się kolejna akcja ekologiczna. Mieszkańcy będą mogli posprzątać w trzech lokalizacjach w Bydgoszczy. Akcję organizuje Miasto Bydgoszcz, wspólnie ze stowarzyszeniem Czysta Puszcza Bydgoska.

W piątek 22 kwietnia, w godzinach od 10.00 do 14.00, w ramach akcji Dzień Ziemi sprzątane będą:

  1. Puszcza Bydgoska przy ulicy Dąbrowa 62
  2. Park Centralny przy ulicy Toruńskiej, (parking przy hali Immobile Łuczniczka)
  3. Leśny Park Kultury i Wypoczynku Myślęcinek – przy Centrum Edukacji Ekologicznej (Szumilas)

    Dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu zapewnione zostaną: worki na śmieci, rękawice, odbiór śmieci, ekogadżety dla uczniów biorących udział w akcji oraz ekonagrody dla szkół, których uczniowie najliczniej wezmą udział w wydarzeniu.

Głównymi uczestnikami tego wydarzenia będą okoliczne szkoły i przedszkola, mieszkańcy Stowarzyszenie Czysta Puszcza Bydgoska. Do akcji dołączył też Konsulat Honorowy Ukrainy w Bydgoszczy. Zapraszamy także wszystkich zainteresowanych we wskazane miejsca!

BBO – trwają konsultacje

Zależy nam, by Bydgoski Budżet Obywatelski jeszcze lepiej spełniał oczekiwania mieszkańców. Dlatego przed kolejną, dziesiątą już edycją programu, zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych. Zachęcamy do podzielenia się swoimi pomysłami. Konsultacje trwają do 22 kwietnia br. Najprościej podzielić się swoją opinią za pomocą karty konsultacyjnej zamieszczonej na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo. W dniu 19 kwietnia na miejskim facebooku www.facebook.com/bydgoszczpl odbędzie się spotkanie online – zachęcamy do przesyłania pytań na adres  budzetobywatelski@um.bydgoszcz.pl.

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz