EKO-przedszkolaki

Eko – przedszkolaki wykazały się wiedzą

Maluchy z bydgoskich przedszkoli to prawdziwi Eko- eksperci. Dzieci swoją wiedzą mogłyby zaskoczyć niejednego dorosłego, a miały to okazję udowodnić podczas Konkursu Ekologicznego, organizowanego przez Przedszkole „Źródełko” w Bydgoszczy z udziałem przedstawicieli Zespołu ds. Zarządzania Energią oraz Biura Zarządzania Gospodarką Odpadami Komunalnymi.

Na konkurs, który odbył się 23 kwietnia (dzień wcześniej, w niedzielę obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi), przybyli reprezentanci Przedszkola „Źródełko”, Przedszkola nr 59 oraz Szkoły Podstawowej nr 14 w Bydgoszczy. Dzieci odpowiadały na liczne pytania i rozwiązywały zadania z obszaru oszczędności energii, wody, wiedzy o środowisku i segregacji odpadów. Nie zabrakło też gier zręcznościowych z wykorzystaniem surowców wtórnych i teatrzyku ekologicznego.  W Jury konkursu zasiadły przedstawicielki Zespołu ds. Zarządzania Energią oraz Biura Zarządzania Gospodarką Odpadami Komunalnymi, które przywiozły nagrody dla młodych Eko-ekspertów. Laureatami konkursu zostały dzieci z Przedszkola nr 59 w Bydgoszczy, niemniej wszystkim maluchom oraz opiekunom należą się słowa uznania za ich wysiłek włożony w przygotowanie do konkursu i propagowanie świadomego korzystania ze środowiska.

Podczas spotkania zaprezentowano również projekty międzynarodowe Interreg Central Europe: ENERGY@SCHOOL oraz Cities for a Good Energy Governance, realizowane przez Zespół ds. Zarządzania Energią, które przekazały m.in. koszulki promocyjne, balony i broszury informacyjne „Miasto Bydgoszcz dla ochrony klimatu”.

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz