EKODECATHLON

EKODECATHLON

5 czerwca 2018 roku w Przedszkolu Niepublicznym „Tęcza” odbył się Ekodecathlon. Pałac Młodzieży od kilku lat we współpracy z bydgoskimi przedszkolami organizuje dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta imprezę edukacyjną – Ekodecathlon, której celem jest rozwijanie wrażliwości proekologicznej wśród dzieci poprzez zabawy, konkursy, prezentacje artystyczne oraz spotkania z osobami zaangażowanymi w działania na rzecz ochrony środowiska. Tegoroczne spotkanie przebiegało pod hasłem: Czysto w lesie, czysto w mieście. W ramach quizów, konkurencji rekreacyjnych oraz pogadanek, maluchy poznawały i utrwalały sobie zasady dbałości o ład, porządek oraz harmonię w otaczającej je rzeczywistości.

Wspaniałe autorskie wierszowane zagadki z artystycznymi obrazami przyrody opracowała, również niestrudzona w krzewieniu idei ekologicznej edukacji w przedszkolu Pani Ewa Turska.
Przedszkolaki, jak zawsze zaprezentowały umiejętności artystyczne. Tegoroczne występy związane były z ekologią, dlatego piosenki poświęcone były właśnie tej tematyce.

Innym ważnym komponentem Decathlonu były, jak zawsze konkurencje sportowe świetnie prowadzone przez panią Joannę Białkowską z Pałacu Młodzieży. Rywalizacja pomiędzy przedszkolami była wyjątkowo zacięta. Równie gorąco i z wielką pasją dzieci biegały, rzucały woreczki i kibicowały swoim koleżankom i kolegom.

Nad całością czuwał Bydguś wraz z swoją siostrą Bydgusią, którzy zrobili na przedszkolakach wielkie wrażenie, pomagając im na każdym kroku. Na koniec wręczyli dzieciom książeczki i kolorowanki, zawierające wiadomości na temat zasad segregacji odpadów w Bydgoszczy.

Cel tegorocznego Ekodecathlonu, jakim było kształtowanie w dzieciach poczucia odpowiedzialności za czystość i estetykę otoczenia na pewno został osiągnięty. Maluchy zobowiązały się w domu podzielić z rodzicami zdobytą wiedzą i zawsze im pomagać w utrzymaniu porządku.

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz