Festyn Ekologiczny na Okolu – 25 września 2020

Projekt BeePathNet realizowany w mieście Bydgoszczy ma przyjemność wraz z Zespołem Szkół nr 6 zaprosić wszystkich miłośników – tych dużych i tych małych – do pszczelego stoiska informacyjnego podczas festynu ekologicznego na Okolu.

W myśl idei, że od owadów zapylających zależy w znacznej mierze byt ludzi, gorąco Zespół Szkół nr 6 w Bydgoszczy zaprasza do udziału w Pszczelej Loteriadzie, dzięki której uczestnicy będą mieli okazję sprawdzić swoje wiadomości na temat pożytecznych pszczół, ich znaczenia dla człowieka i przyrody, a także sposobów ich ochrony.

Kiedy? 25 września 2020r. w godzinach od. 9.00 do 12.00, u zbiegu ulic Nakielskiej i Wrocławskiej w ramach Festynu Ekologicznego na Okolu „Zdrowy oddech dla Bydgoszczy – zdrowym oddechem dla Okola”.

ZSP nr 6 (SP nr 45) prowadzi autorski program „Edukacja pszczelarska w pracowni przyrodniczej, ogrodzie i pasiece”, którego twórcą jest p. Anna Izdebska, nauczyciel biologii i przyrody. Szkoła współpracuje w międzynarodowym projekcie BeePathNet, którego celem jest ochrona owadów zapylających i promocja pszczelarstwa w mieście oraz stworzenie Pszczelej Ścieżki w Bydgoszczy.

Więcej informacji:

https://sp45.edu.bydgoszcz.pl/pszczela-loteriada-w1,330,31176.html

http://www.sosw3.bydgoszcz.pl/2020/09/zaproszenie-festyn-ekologiczny-na-okolu/

Projekt BeePathNet:

https://www.bydgoszcz.pl/rozwoj-i-srodowisko/projekty-miedzynarodowe/beepathnet/

https://urbact.eu/beepathnet

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz