Festyn Ekologiczny „Segregujesz odpady – Zyskujesz” – już 12 maja

„Segregujesz odpady – Zyskujesz” pod takim hasłem odbędzie się kolejny już festyn ekologiczny zorganizowany przez Miasto Bydgoszcz.

Startujemy w samo południe. 

Jak co roku, podczas Festynu odbędą się animacje, warsztaty, gry i zabawy o charakterze ekologicznym, dzięki którym uczestnicy imprezy poprzez rozrywkę przyswoją cenną wiedzę dotyczącą ekologii, segregacji odpadów oraz dbania o nasze środowisko.

Podczas festynu ekologicznego dowiemy się m.in.

  • Jak i po co segregować śmieci
  • Ile „żyją” śmieci
  • Co się dzieje w sortowni odpadów.
  • Czym jest recykling

Wszystkie te ważne tematy przedstawimy w lekkiej i przystępnej formie. Poprzez konkursy sprawnościowe, zabawy integracyjne i edukujące animacje zachęcimy dzieci oraz rodziców do podejmowania ekologicznych aktywności. Chcemy by promowanie aktywnego, zdrowego trybu życia było okazją do świetnej zabawy.

Na terenie Wyspy Młyńskiej czynny będzie PUNKT WYMIANY ODPADÓW, gdzie każdy mieszkaniec Bydgoszczy będzie mógł wymienić posegregowane śmieci na talon na roślinę.

W czasie trwania akcji za przyniesione odpady wydawane będą talony wg następującego przelicznika:

Talon o wartości 2 zł za każde:

  • 20 sztuk butelek plastikowych
  • 20 sztuk puszek metalowych od napojów
  • 10 sztuk opakowań szklanych
  • 5 kg makulatury
  • 20 sztuk baterii
  • 2 sztuki drobnego sprzętu elektronicznego

Dwa talony po 2 zł za każdą 1 szt. dużego sprzętu elektronicznego.

Regulamin wymiany 2018

Talony będzie można wymieniać na rośliny już na festynie.

Osoby, które przyniosą tego dnia minimum 1 kilogram nakrętek, otrzymają LOS na LOTERIĘ i wezmą udział w losowaniu nagród. Do wygrania jest rower miejski oraz kosz piknikowy. Wszystkie zebrane nakrętki zostaną przekazane na cel charytatywny. Szczegóły patrz: Regulamin zbioru nakrętek – Loteria Segregujesz-Zyskujesz

Festyn Ekologiczny „Segregujesz odpady – Zyskujesz” to doskonałe miejsce dla całych rodzin –  zachęcamy do wspólnej zabawy i aktywnego uczestnictwa.

Ponadto na scenie pojawią się lokalni wykonawcy, wystąpią tancerze oraz zespoły muzyczne, swoje umiejętności zaprezentują młodzi Artyści z Młodzieżowego Domu Kultury nr 1, Przedszkola Niepublicznego Tęcza oraz Przedszkola Niepublicznego Ludzikowo. Natomiast młodzież ze Szkoły Branżowej zaprezentuje spektakl o tym „Jak Bydguś się troszczył o czystość Bydgoszczy”. Bohaterów bajki będzie można spotkać w tym dniu na Wyspie Młyńskiej.

Ponadto w programie przygotowaliśmy niezwykły ekologiczny program animacyjny, pokaz energetycznej ZUMBY, wielkie bańkowe SHOW oraz koncert zespołu „EKONUTKI”, podczas którego poszukiwać będziemy muzyki w naturze.

Atrakcją festynu będą także liczne gry i konkursy o tematyce ekologicznej, oryginalne dmuchańce, fotobudka serwująca zdjęcia na pamiątkę, ekologiczna krowa do dojenia oraz wiele innych niespodzianek.

Przez cały czas trwania Festynu uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w interaktywnym quizie ekologicznym.

Równolegle z zabawami i konkursami będą trwały warsztaty kreatywne z wykorzystaniem surowców wtórnych. Będzie okazja, aby zrobić swój własny instrument, ozdobić torbę ekologiczną czy też wyczarować kolorową biżuterię. Można wrócić do domu z pamiątkową monetą, własnoręcznie wykonanym lizakiem czy też ekologicznym mydełkiem.

W Strefie dziecka, przez cały czas trwania festynu kolorowi animatorzy będą umilać czas organizując zabawy i konkursy. Dodatkowo będzie można pomalować buzię, wykręcić wesołego zwierzaka z balonów, pobawić się wielkimi bańkami mydlanymi i zjeść pyszną watę cukrową. Dzieci będą mogły wykazać się szybkim ślizgiem na dmuchanej zjeżdżalni, pokonać niesamowity dmuchany tor przeszkód, wydoić ekologiczną krowę czy sprawdzić swoją celność w grze w mega darta.

Nie zabraknie również pokazu wykorzystania surowców wtórnych. Zaproszeni goście opowiedzą o tworzeniu mebli z palet oraz pokażą jak wykonać meble z butelek plastikowych. Przez cały czas trwania Festynu będzie można zobaczyć wystawę „Drugie życie śmieci”, w której m. in. pokażemy jak wykorzystać stare opony, palety czy też płyty CD. Zapraszamy po ciekawe inspiracje!

Zapraszamy na Wyspę Młyńską już 12 maja od godziny 12:00 do 18:00!

Gwarantujemy wspaniałą zabawę dla całej Rodziny.

Przyjdź i spędź miło czas!

Segregujesz – Wykorzystujesz – Zyskujesz!

 

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz