Górki fordońskie – nadchodzimy!

Czysta Bydgoszcz, Ikea Bydgoszcz i Fundacja Zielone Jutro zapraszają na pierwszy plogging w Fordonie. Już 22 sierpnia od godz. 11 ruszymy posprzątać śmieci na górkach fordońskich. Miejsce odbioru numerów startowych znajduje się w pobliżu Hangaru Kultury i orlika przy ul. Piwnika Ponurego. W ploggingu udział może wziąć każdy.

Wielkimi krokami zbliża się koniec lata, pożegnajmy je robiąc razem coś dla Ziemi. Już w następną niedzielę, 22 sierpnia br. sklep IKEA Bydgoszcz, Czysta Bydgoszcz i Fundacja Zielone Jutro zapraszają mieszkańców Fordonu i okolic na pierwszy plogging z IKEA Bydgoszcz.

Plogging zapoczątkowali Skandynawowie znani z perfekcji w segregowaniu odpadów, to połączenie dbania o własne zdrowie i środowisko. Działanie polega na zbieraniu śmieci podczas biegania. Słowo pochodzi z połączenia szwedzkiego słowa „plocka” (zbierać) i angielskiego jogging.

Wspólnie będziemy sprzątali fordońskie górki. Start imprezy przewidziany jest na godzinę 11 w okolicach stadionu przy ulicy Piwnika Ponurego. Zapewniamy pakiety startowe, worki, rękawice, szwedzkie przekąski oraz dobrą zabawę.

Serdecznie zapraszamy!

kontakt: eko@um.bydgoszcz.pl

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz