II Szkolny Kiermasz Roślin na Wyżynach

W piątek, 24 maja w Szkole Podstawowej nr 38  im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Bydgoszczy odbyła się druga edycja Szkolnego Kiermaszu Roślin. Wydarzenie promujące ochronę środowiska zostało zorganizowane przy wykorzystaniu środków przyznanych w ramach Bydgoskiego Grantu Ekologicznego. 

Akcja w szkole przy ul. Węgierskiej została zorganizowana przez Koło Wolontariatu, Samorząd Uczniowski oraz Caritas. W trakcie jej trwania można było zobaczyć i zakupić różne sadzonki roślin ogrodowych i doniczkowych. Wybór był ogromny! Udział w akcji wzięli nie tylko uczniowie czy pracownicy szkoły, ale wszyscy zainteresowani tym mieszkańcy Bydgoszczy.

Poza promowaniem ochrony środowiska i propagowaniem świadomości ekologicznej wydarzenie miało też na celu zbiórkę pieniędzy na zakup narzędzi ogrodniczych niezbędnych do uprawy ogródków warzywnych założonych na terenie szkoły. Część funduszy ma również pomóc w uzupełnieniu i wzbogaceniu asortymentu roślin oraz zakupu ziemi, donic czy osłonek.

Piątkowe wydarzenie w SP nr 38 zrealizowano w ramach projektu pn. ,,Zmieniaj rzeczywistość – inwestuj w przyszłość – obniżaj ślad węglowy’’. W jego skład wchodzi nie tylko wspomniany kiermasz, ale także m.in. różne konkursy międzyszkolne, wycieczka do zakładu recyklingu czy zajęcia tematyczne.

Na takie działania szkoła otrzymała dofinansowanie w ramach Bydgoskiego Grantu Ekologicznego 2024. Jest to forma wyróżnienia przedsięwzięć związanych z ochroną środowiska, działaniami proekologicznymi oraz propagowaniem zasad zrównoważonego rozwoju, która powstała z inicjatywy Prezydenta Miasta Bydgoszczy w 2016 roku.


fot. Szymon Makowski

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz