Inteligentne miasta – zapraszamy na webinaria

Innowacyjne rozwiązania w ramach projektu mySMARTLife – energia, termomodernizacja, mobilność – zobacz jak radzą sobie Helsinki, Nantes i Hamburg. Przed nami trzy spotkania projektowe.

Mobilność – Energia – ICT – w tych obszarach prowadzone są inwestycje smart w ramach projektu mySMARTLife „Inteligentna przemiana miast UE w kierunku nowej koncepcji inteligentnego życia i gospodarki” przez Helsinki, Nantes i Hamburg. W projekcie te trzy miasta pełnią funkcję mentorską dla Miasta Bydgoszczy.

W ramach projektu organizowana jest seria seminariów internetowych, na które serdecznie zapraszamy.

Weź udział i dowiedz się więcej o wynikach projektu, a także o konkretnych rozwiązaniach zastosowanych również w innych europejskich projektach inteligentnych miast: MAKING-CITY, POCITYF, MatchUP i STARDUST.

https://mysmartlife.eu/mysmartlife/

Start:

29 kwietnia w godzinach 14: 00-15: 00: MOBILITY

webinarium na temat rozwiązań mobilnych, w którym partnerzy mySMARTLife przedstawią swoje innowacyjne rozwiązania technologiczne opracowane i zastosowane w ramach projektu. Ponadto w webinarium wezmą udział prelegenci z europejskich projektów inteligentnych miast POCITYF i MatchUP(tematy: e-mobility, ITS, e-busy, robobus, monitoring).

Rejestracja:  eveeno.com/mysmartlife-webseminar-series-2021

27 maja, w godzinach 14: 00-15: 00: ENERGY

W webinarium przedstawione zostaną rozwiązania energetyczne związane między innymi z termomodernizacją, wykorzystaniem energii odnawialnej i ogrzewaniem hybrydowym. Oprócz prelegentów z projektu mySMARTLife z niecierpliwością czekamy na przedstawicieli projektów MAKING-CITY i MatchUP.

I ostatnie:

24 czerwca w godzinach 14: 00-15: 00: ICT

Projekty mySMARTLife,  MAKING-CITY, POCITYF i STARDUST przedstawią zastosowane rozwiązania ICT celem pomiary energii w miastach. ICT jest kluczem do energetycznej transformacji miast (PED – Positive Energy Districts – dzielnice o dodatnim bilansie energetycznym) i promowania budownictwa niskoenergetycznego .

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz