Konkurs na zbiórkę baterii

Kontynuujemy dobre tradycje i nagłaśniamy kolejny konkurs zbiórki baterii. Zapraszamy do udziału w ekorywalizacji. Jak co roku przygotowaliśmy nagrody dla najbardziej zaangażowanych placówek. 

Konkurs adresowany jest do wszystkich poziomów szkół oraz przedszkoli, a także innych placówek oświatowych z Bydgoszczy i polega na zbiórce baterii małogabarytowych. Baterie w ramach konkursu będą odbierane do 12 maja 2023 roku, natomiast wyniki ogłosimy w czerwcu 2023 roku.

Kolejna edycja konkursu przynosi ze sobą także zmiany. Pierwszą z nich jest zmiana odbiorcy gromadzonych baterii. Od tego roku Miasto Bydgoszcz podjęło w tym zakresie współpracę z Międzygminnym Kompleksem Unieszkodliwiania Odpadów ProNatura Sp. z o.o., który to także odbiera nakrętki w konkursie na ich zbiórkę (szczegóły dostępne są w zakładce Ekoedukacja – Konkursy).

Druga zmiana obejmuje pojemniki do zbierania baterii. Doceniając szerokie zainteresowanie akcją, przygotowaliśmy dla wszystkich uczestników specjalne pojemniki, które posłużą na dłużej i z pewnością będą się wyróżniać. Mamy też nadzieję, że będą szybko się napełniać.

Zgłoszenia będą przyjmowane w każdym momencie trwania konkursu, lecz nie później niż do końca kwietnia 2023 roku. Druki zgłoszeniowe są do pobrania tutaj.

Szczegółowe informacje dostępne są w Regulaminie.

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz