Konkurs „Nie tylko płuca!”

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież z bydgoskich przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w III edycji konkursu Młodzi reporterzy na rzecz poprawy jakości powietrza. Hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmi Nie tylko płuca!

Zanieczyszczenia powietrza najczęściej kojarzą się z chorobami i dolegliwościami układu oddechowego. Ale nie tylko płuca chorują! Zła jakość powietrza wpływa też bardzo niekorzystnie na nasz układ nerwowy czy układ rozrodczy, a jedną z głównych przyczyn zgonów wywołanych przez zanieczyszczenia powietrza są choroby układu krążenia!

Niestety, o tych zagrożeniach wiedzą nieliczni, a przecież dotyczą one nas i naszych najbliższych – rodziców, dziadków, rodzeństwa…

Dlatego właśnie hasło przewodnie tegorocznej edycji naszego konkursu brzmi “Nie tylko płuca!”. Chcielibyśmy, by uczestnicy poprzez swoje prace zwrócili uwagę na rozmaitość zagrożeń zdrowotnych związanych ze złą jakością powietrza i dzięki temu uczulili siebie oraz swoje otoczenie na ten ważny problem.

Konkurs zostanie przeprowadzony w następujących kategoriach wiekowych:

  • I kategoria – dzieci przedszkolne w wieku 5 – 6 lat i w wieku szkolnym klasy 0 – 1,
  • II kategoria – dzieci w wieku szkolnym klasy 2 – 4,
  • III kategoria − dzieci i młodzież w wieku szkolnym klasy 5 – 8,
  • IV kategoria – młodzież szkół ponadpodstawowych.

Do poszczególnych kategorii wiekowych przypisane są różne formy konkursowe.

Wszelkie szczegóły, regulamin i załączniki znajdują się na stronie projektu TUTAJ.

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz