Kultura Pro Natura już w niedzielę!

Zapraszamy na kolejną odsłonę wakacyjnego eko-projektu “Kultura Pro Natura” już 22 sierpnia 2021 (niedziela), godz. 12.00- 14.00 / Wakepark w Myślęcinku

Projekt jest propozycją plenerowych wydarzeń skupionych wokół zagadnień ekologii, recyklingu, szacunku dla przyrody i pokory wobec natury w ramach idei zrównoważonego rozwoju. Będziemy pojawiać się w różnych częściach miasta z  zabytkowym „Jelonkiem” ProNatury. Towarzyszyć nam będzie także Dziecięca Orkiestra Recyklingowa. Tym samym połączymy świetną zabawę z edukacją ekologiczną dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta.

Wizyta zabytkowej śmieciarki, będącej tłem dla lekcji edukacji ekologicznej, utrwalania codziennych zasad recyklingu, prelekcji na temat czystych źródeł energii itp… Prezentacja programu „Dzieci kontra śmieci” – występy Dziecięcej Orkiestry Recyklingowej „BeatGoszcz”. Inne występy muzyczne, prelekcje, spacery edukacyjne. Zajęcia manualne – tworzenie przedmiotów „z odzysku”. Konkursy. Bezpłatna dystrybucja nasion.

Występ Dziecięcej Orkiestry Recyklingowej w ramach projektu „Dzieci kontra śmieci”. W ruch pójdą bębny, kotły, talerze, dzwonki – wszystko zrobione z materiałów recyklingowych, w dodatku samodzielnie przez młodych muzyków. Orkiestra prowadzona jest przez Jacka Kwaśniaka, bydgoskiego perkusistę. Pod jego czujnym okiem dzieci samodzielnie stworzyły instrumenty perkusyjne z surowców wtórnych. Powstały z kartonów, butelek plastikowych, kawałków mebli, garnków, pudełek, puszek i wiader. Plus warsztaty z tworzenia instrumentów z recyklingu.

PROGRAM:

12.00-12.30 – występ Dziecięcej Orkiestry Recyklingowej „Dzieci kontra śmieci”,

12.30-14.00 – aktorzy z Teatru Kameralnego opowiedzą o lalkach teatralnych i sposobach animacji (budowanie wspólnie z dziećmi lalek z materiałów recyklingowych)

Prowadzenie:
Katarzyna Kłaczek
Aktorka Teatru Kameralnego w Bydgoszczy. Absolwentka wrocławskiej filii Akademii Sztuk Teatralnych im. S. Wyspiańskiego w Krakowie. Była związana z Teatrem Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Współpracowała również z Krakowskim Teatrem Variete. Finalistka 38. Przeglądu Piosenki Aktorskiej i zdobywczyni Tukana Nurtu Off 37. Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Koncertowała w Studio Piosenki Teatru Polskiego Radia. Wolne chwile spędza na macie do jogi.

Adrian Gawlik
Aktor Teatru Kameralnego w Bydgoszczy. Pochodzi z Jastrzębia Zdroju. W roku 2015 ukończył Akademię Sztuk Teatralnych im. S. Wyspiańskiego w Krakowie, filia we Wrocławiu. Występował w Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie, a obecnie współpracuje z Krakowskim Teatrem Komedia oraz grupą RETRO-spekcja. W wolnych chwilach uprawia sporty zimowe. Pasjonuje się motocyklami.

12:30-14.00  gry, zabawy i konkursy w klimacie ekologicznym, przygotowane przez Czystą Bydgoszcz

13.00-13.30 koncert Mikołaja Macioszczyka

Mikołaj Macioszczyk – muzyk, autor tekstów i kompozytor. Jest dwukrotnym uczestnikiem programu THE VOICE OF POLAND, w tym finalistą w 2020 roku.  Laureat BEATELMANIA FESTIVAL im. J. Lennona oraz Festiwalu “Serca bicie” im. Andrzeja Zauchy. W styczniu 2021 zorganizował wraz z przyjaciółmi własnym sumptem, akcję „Pociąg do normalności”, podczas której podróżował koleją i śpiewał na dworcach PKP w 9 miastach. Obecnie pracuje nad swoim debiutanckim albumem. Pierwszy utwór pt. „Fala” wydał wraz z Universal Music Polska. Wyemitowano go już  w kilku rozgłośniach radiowych i został on dobrze przyjęty przez rynek muzyczny. Z kolejnym pt. „Ja żyję tak” gościł m.in. w TVN, w programie Dzień dobry TVN. Ostatnio przy współpracy z miastem Bydgoszcz wydał utwór “Chciałem Być” z repertuaru Krzysztofa Krawczyka.

13.30-14.00 występ Orkiestry Na Dużym Rowerze (Big Bike Orchestra)

Wydarzenie organizowane przy wsparciu Miasta Bydgoszcz.

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz