Letnia Akademia Recyklingu dla dzieci – ruszył nabór

Miasto Bydgoszcz oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna serdecznie zapraszają na „Letnią Akademię Recyklingu w Bibliotece u Bełzy”. Wydarzenie obejmuje cykl spotkań przeznaczonych dla dzieci od 4 do 10 lat. Udział jest darmowy.

Zajęcia będą odbywały się w Bibliotece Głównej w godzinach od 10.00 do 13.00 we wszystkie środy lipca i sierpnia. Każdorazowo po warsztatach zaplanowano udział w zabawach, m.in.:

– Pokój zagadek „Stwór Nieczytek” – zabawa dla dzieci polegająca na rozwiązaniu szeregu zadań i wyjścia z pokoju zagadek.

– EkoPodchody w Bibliotece – zabawa oparta na zasadach tradycyjnych podchodów, polegająca na rozwiązywaniu zadań, aby przejść całą trasę i rozwikłać główną zagadkę.

– Zostań młodym kartografem – miniwarsztaty w Pracowni Regionalnej z tworzenia turystycznego planu Bydgoszczy.

Dodatkowo 6 i 13 lipca oraz 10 i 24 sierpnia po warsztatach zapraszamy na „Teatr cieni” – zajęcia, podczas których za pomocą papieru i latarki dzieci będą mogły przedstawić wszystko, co tylko podpowie im wyobraźnia.

Dla dzieci przygotowano również konkurs z nagrodami. Rozstrzygnięcie nastąpi na spotkaniu finałowym, podczas którego uczestnicy spotkają się z wyjątkowym gościem. Nie zabraknie również Bydgusi  i Bydgusia.

Na Akademię obowiązują limitowane zapisy pod numerem telefonu 512 806 564 lub 52 33 99 248, lub poprzez e-mail biblioteka@wimbp.bydgoszcz.pl.

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz