Międzynarodowy Dzień Ziemi 2021

Tegoroczne święto obchodzimy pod hasłem „Przywróćmy naszą Ziemię”.
W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, ten wyjątkowy dzień będzie wyglądać inaczej. Nauka odbywa się zdalnie więc wiele rzeczy musimy zrobić inaczej, ale chcemy pokazać, że pomimo pandemii pamiętamy o tym jak ważne jest dbanie o naszą planetę i że nawet w pandemii potrafimy to robić.

Zachęcamy wszystkie szkoły i przedszkola do zorganizowania Międzynarodowego Dnia Ziemi i przesłania do nas sprawozdania z akcji. Placówki mają pełną swobodę i dowolność organizacji tego wydarzenia, a sposób jej przeprowadzenie zależy tylko od nauczycieli, dyrektora i uczniów. Zachęcamy do przeprowadzenia zajęć poświęconych zagadnieniom szeroko rozumianej ochrony środowiska, segregacji odpadów, dbania o przyrodę oraz zasoby naturalne, życia w duchu less waste. Jeśli chcecie się wybrać na wspólne sprzątanie, oczywiście przy zachowaniu obostrzeń, to zapraszamy po odbiór worków i rękawic.

Każda placówka, która prześle sprawozdanie z akcji do 7 maja zostanie oceniona, a najlepsze otrzymają na koniec roku szkolnego nagrody:
1000 zł – I miejsce
800 zł – II miejsce
600 zł – III miejsce
400 zł – wyróżnienia

Sprawozdanie prosimy przesłać na adres eko@um.bydgoszcz.pl w terminie do 7 maja 2021 r. podając w temacie ‘MDZ 2021_ nazwa placówki”.

Odbiór worków i rękawic – Jezuicka 2 pok. 3 (I piętro).

Punktujemy: oryginalność działań, atrakcyjność dla uczestników, angażowanie uczniów, angażowane rodziców, wyjścia w teren na rodzinne sprzątanie lub polowania z aparatem fotograficznym. Pokażcie jak zorganizowaliście ten dzień a my ocenimy czy jesteście w gronie laureatów.

SRAWOZDANIE-MDZ
Regulamin-MDZ-2021
RODO-MDZ-2021

Dzień Ziemi po raz pierwszy był obchodzony w 1970 roku w Stanach Zjednoczonych, a w Polsce w roku 1990. Wyjątkowe święto ma uświadamiać obywatelom na całym świecie, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Jego nadrzędnym celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie i zachęcenie do prowadzenia trybu życia, który jest bardziej przyjazny dla naszej planety. Jest to także czas żeby pochylić się nad losem naszej planety i nagłośnić globalne problemy.
Każdy z nas jest mieszkańcem Ziemi, zatem każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan!

 

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz