Mobilna Szkoła Recyklingu – zgłoś swoją obecność!

Zapraszamy do kolejnej edycji Mobilnej Szkoły Recyklingu. Podczas warsztatów poznać będzie można najważniejsze informacje na temat segregowania odpadów, recyklingu i idei zero waste.

 

Mobilna Szkoła Recyklingu jest autorskim projektem Miasta Bydgoszczy, w ramach którego miejscy edukatorzy docierają do szkół i instytucji by poprowadzić warsztaty dotyczące tematyki prawidłowej segregacji odpadów komunalnych.

W 2022 roku przez półtora miesiąca przeszkoliliśmy 2119 uczniów z 114 klas w 21 szkołach. W kolejnej edycji proponujemy warsztaty również dla osób dorosłych, szczególnie dla pracowników firm funkcjonujących na terenie Bydgoszczy. Przedsiębiorcy, przystępując do projektu, mogą zyskać pewność, że codzienna, firmowa segregacja odpadów będzie bardziej skuteczna i zgodna z aktualnymi zasadami.  Zdobytą podczas spotkań wiedzę będzie można wykorzystywać także w domu. Dodatkowo, w ramach spotkań przedstawimy propozycje rozwiązań dla stworzenia tzw. „zielonego biura”. Zajęcia dostosowujemy do wieku i posiadanej wiedzy uczestników.

Szczegółowa tematyka zajęć obejmować będzie selektywną zbiórkę odpadów komunalnych, cele recyklingu, ideę zero waste, a także metody postępowania z odpadami problemowymi i funkcjonowanie Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Zajęcia mają wzmocnić proekologiczne postawy, a także ułatwić wprowadzanie prawidłowych postaw dotyczących właściwego postępowania z odpadami w codziennym życiu. Miejscy edukatorzy przeprowadzają zajęcia w miejscu wskazanym przez uczestników. Spotkania przeznaczone są na około 60 minut. Udział w nich jest darmowy, obowiązują jednak zapisy, dla grupy minimum 10 osób. W związku z faktem, iż liczba miejsc w tej edycji jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. W kwestii technicznej wymagana jest dostępność rzutnika oraz sali. Projekt realizowany jest przez Miasto Bydgoszcz przy współpracy z firmą Abrys.

Zgłoszenia oraz pytania przyjmujemy pod adresem: eko@um.bydgoszcz.pl. W temacie wiadomości prosimy wpisać: Mobilna Szkoła Recyklingu. Możliwy jest też kontakt telefoniczny: Natalia Babachanian 52 58 58 482, Marta Krawczyk 52 58 59 503.

Autor: bydgoszcz.pl
Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz