Modny kwietnik ze starego T-shirta- zapraszamy na warsztaty upcyklingu!

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy zamieni się w czerwcu w niezwykły warsztat. Dzieci i dorośli wspólnie nauczą się tworzyć piękne przedmioty z rzeczy „do wyrzucenia”.

Upcykling polega na dawaniu drugiego życia starym przedmiotom. Nasze zdolności i kreatywność, pozwalają uczynić je bardziej wartościowymi, niż w pierwotnej formie. Jednym z popularniejszych w ostatnim czasie przykładów upcyklingu, jest tworzenie mebli z palet. Nadawanie nowej formy starym rzeczom jest korzystne dla planety i naszego portfela. Zwykła szklana butelka może stać się modnym wazonem do kwiatów.

Czysta Bydgoszcz wspólnie z WIMBP zapraszają na międzypokoleniowe warsztaty upcyklingu. Wspólnymi siłami stworzymy m.in.: kwietniki, podkładki pod garnek, letnie dekoracje boho, oraz letnią biżuterię. Nasze spotkania odbędą się w gmachu Biblioteki Głównej przy ul. Stary Rynek 22. Pierwsze zajęcia rozpoczną się 15 czerwca o godzinie 15:00. Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy. Ilość miejsc jest ograniczona.

Na warsztaty możecie zapisać się telefonicznie bądź mailowo.

Kontakt pod nr: 512 806 564 ; 52 33 99 248

e- mail: biblioteka@wimbp.bydgoszcz.pl

 Harmonogram spotkań:

  • 15.06.2022 – (Nie)Zwykłe koszulki – starego T-shirta zamień w kwietnik lub podkładkę pod garnek
  • 22.06.2022 – Tarasowe lampioniki – stwórz letnią dekorację ze sznurka lub szkła
  • 29.06.2022 – Letnia biżuteria – z resztek materiałów zrób bransoletkę lub naszyjnik

fot. Pixabay

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz