Mój mały zielony świat – eksperci przyrody

8 czerwca w Przedszkolu nr 58 na ul. Niecałej 20 odbył się Festyn Rodzinny, który był elementem Bydgoskiego Grantu Ekologicznego pt. „Mój mały zielony świat – eksperci przyrody”.

Całe rodziny miały okazję bawić się w przyszkolnym ogrodzie, pełnym drzew, krzewów, bylin, warzyw. Każdy mógł zasadzić rośliny, które albo zabrał do domu albo zostawił w ogrodzie. Na dzieci czekały pomysłowe stanowiska z zabawami i grami. Był też Zielony Targ, gdzie można było wymienić się roślinami. Podsumowano konkurs na las w słoiku. Pomysłodawcom spotkania gratulujemy kreatywności i zaangażowania.

 

Bydgoski Grant Ekologiczny jest przedsięwzięciem związanym z ochroną środowiska, działaniami proekologicznymi oraz propagowaniem zasad zrównoważonego rozwoju. Powstał z inicjatywy prezydenta Bydgoszczy i przyznawany jest co rocznie od 2016 r. Przyznanie Grantu wiąże się m.in. z ufundowaniem nagród rzeczowych oraz pomocą finansową przy organizacji wyróżnionych projektów.

 

W tegorocznym naborze złożono 66 wniosków o przyznanie Bydgoskiego Grantu Ekologicznego na łączną kwotę 131 000 zł. Komisja zarekomendowała przyznanie 40 grantów na łączną kwotę 80 000 złotych, wykorzystując w ten sposób całkowity budżet przeznaczony na to działanie.

 

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz