Odpady z Koronowa trafią do bydgoskiej ekoelektrociepłowni

W piątek 8 grudnia miasto podpisało porozumienie z gminą Koronowo w sprawie przetwarzania odpadów komunalnych. Tym samym Koronowo dołączyło do listy gmin, które będą utylizować odpady w bydgoskim Zakładzie Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych „ProNatura”.

Porozumienie międzygminne w sprawie przejęcia przez Bydgoszcz zadań własnych Gminy Koronowo w zakresie realizacji obowiązku utrzymania i eksploatacji regionalnej instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych zostało podpisane 8 grudnia w siedzibie spółki Pronatura przez Prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego i Burmistrza Koronowa Stanisława Gliszczyńskiego.

To bardzo ważny moment. Kolejna gmina, tym razem Koronowo, włącza się w zieloną strategie dotyczącą środowiska i energii – mówi Prezydent Rafał Bruski. Jestem dumny, że wśród sześciu miast w Polsce, które mają tak nowoczesne instalacje, jest właśnie Bydgoszcz – Dodaje Prezydent.

W spotkaniu udział wzięły także władze spółki, w tym Konrad Mikołajski – Prezes zarządu i Dariusz Gręzicki – wiceprezes zarządu spółki.

Na mocy porozumienia, odpady z Koronowa będą kierowane do bydgoskiej spalarni. Co ważne, przy powstawaniu Międzygminnego Kompleksu Unieszkodliwiania Odpadów ProNatura, gmina Koronowa nie była beneficjentem tego projektu. Teraz władze Koronowa zadecydowały, że chcą dołączyć do grona gmin, których odpady są należycie utylizowane w bydgoskiej spalarni.

W efekcie, do bydgoskiej spalarni dostarczane będą śmieci z coraz większego obszaru z terenu naszego województwa. To kolejny element, który znacząco wpływa na konsolidację projektu gmin ze Stowarzyszenia Metropolia Bydgoska, której Rada dziś ( 8 grudnia) spotyka się w biurowcu Idea Przestrzeń Biznesu na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo –Technologicznego.

źródło: www.bydgoszcz.pl

fot. R. Sawicki

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz