Początek sezonu nad Kanałem

Wspólnie z mieszkańcami, uczniami i społecznikami zainaugurowaliśmy kolejny sezon wyzwań o Czystą Bydgoszcz. W tym roku pierwsze duże sprzątanie zorganizowaliśmy wspólnie z Radiem Zet nad Kanałem Bydgoskim.

Wózki, opony czy butelki tego niestety nie brakowało zarówno na bulwarach jak i w wodzie. Grupa ochotników zbierała odpady z kajaków. Pozostali uczniowie wybrali różne części Parku Nad Kanałem. W sąsiedztwie miejskiej pasieki zasadziliśmy również trzy miododajne lipy, które przekazało Radio Zet.

– Miasto od wielu lat wspiera oddolne inicjatywy mieszkańców, które skupiają się na porządkowaniu terenów zieleni. Każdego roku w akcji Czysta Bydgoszcz. Podejmij wyzwanie bierze udział 5 tysięcy osób. Kolejnych 45 inicjatyw sprzątania wyraziły kluby sportowe w 2021 roku, które otrzymują w zamian sprzęt sportowy. Wszystkie podejmowane działania mają pokazać, jak ważne dla bydgoszczanek i bydgoszczan jest czyste i przyjazne otoczenie, w którym żyjemy – na starcie podkreślał zastępca prezydenta Michał Sztybel.

W drugiej części dnia na Placu Teatralnym można było bezpłatnie oddać elektroodpady i odebrać sadzonki roślin, a także skosztować zdrowych koktajli i przekąsek.

Zachęcamy do zgłaszania chęci udziału w akcjach:

„Czysta Bydgoszcz – Podejmij wyzwanie” trwa od 1 marca do 31 grudnia każdego roku. Zadanie polega na zgłoszeniu zaśmieconych miejsc w Bydgoszczy, a następnie ich posprzątaniu. W ramach akcji przekażemy worki do zbierania śmieci i rękawice oraz zapewnimy odbiór odpadów. Uczestnicy akcji otrzymają upominki. Szczegóły i zasady znajdują się TUTAJ.

Ekokluby, akcja jest skierowana do zawodników bydgoskich klubów sportowych i polega na zgłoszeniu zaśmieconego miejsca w Bydgoszczy, a następnie posprzątaniu tego terenu. Wszystkie sekcje klubów sportowych, które wypełnią warunki określone w regulaminie otrzymają voucher w wysokości 1000 zł na zakup sprzętu sportowego lub działalność statutową służącą młodym sportowcom. Akcja trwa od 1 marca do 15 grudnia każdego roku. Szczegóły TUTAJ. 

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz