Podjęliśmy wiosenne wyzwanie

Kapuściska i Szwederowo – na tych osiedlach wspólnie z mieszkańcami zainaugurowaliśmy nowy sezon akcji Czysta Bydgoszcz – Podejmij Wyzwane i Ekokluby. Zasady są proste. Mieszkańcy zgłaszają teren, który chcą sprzątać. Miasto przekazuje worki i rękawice na akcje, a po sprzątaniu odbiera odpady (formularz zgłoszeniowy jest TUTAJ).

Po raz kolejny zachęcamy do działań również młodych sportowców do akcji Ekokluby. Jest to inicjatywa skierowana do zawodników bydgoskich klubów sportowych. Doceniamy zaangażowanie i skuteczne posprzątanie, który znajduje się np. w sąsiedztwie. Każdy Klub, który podejmie wyzwanie i weźmie udział w akcji otrzymuje nagrodę w wysokości 1000 zł na zakup sprzętu sportowego (formularz zgłoszeniowy jest TUTAJ).

W weekend 20-21 marca zaczęliśmy wspólnym sprzątaniem z Marcinem Sikorą i Fundacją Zielone Jutro na Kapuściskach. Tego samego dnia mieszkańcy sprzątali okolice ul. Horodelskiej, a Bydgoski Klub Wioślarek zorganizował akcję w okolicy ul. Toruńskiej.

Efekty to dziesiątki worków pełnych odpadów – szklanych butelek, starych mebli, opon, zużytego sprzętu rtv i agd. Chociaż wciąż nie brakuje osób, które wyrzucają śmieci do lasu, parku czy na skwer – jeszcze więcej osób chce z tym walczyć dając dobry przykład sobie i innym.

Wszystkim tym osobom dziękujemy i zachęcamy do podejmowania kolejnych wyzwań w ramach akcji Czysta Bydgoszcz – Podejmij Wyzwanie i Ekokluby.

 

 

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz