Podsumowanie projektu ekologicznego „Smok czy smog?”

W dniu 9 czerwca 2021 roku odbyła się gala podsumowująca bydgoski projekt ekologiczny pt. Smok czy smog?, który w roku 2020/2021 objął 20 placówek oświatowych (przedszkoli i szkół). Dla nauczycieli biorących udział w inicjatywie prowadzono regularne szkolenia i spotkania tematyczne. W ramach projektu zorganizowano również bydgoski konkurs  piosenki ekologicznej i wiersza dla dzieci pt. „Dbam o czyste powietrze” Rozstrzygnięcie nastąpiło 9 czerwca podczas gali.

Wyniki konkursu
I Miejsce zdobyła Lilianna Dąbrowska z Przedszkola nr 18 w Bydgoszczy
II Miejsce zdobył  Adam Łukaszyk z Przedszkola nr 70 „Stokrotka” w Bydgoszczy
III Miejsce zdobył Aleksander Maciejewski z Przedszkola nr 2 w Bydgoszczy
Wyróżnienie otrzymała Weronika Guza z Przedszkola Miejskiego w Mroczy
Wyróżnienie otrzymała Lena Tomczyk z Przedszkola nr 48 „Pod Sosnami” w Bydgoszczy
Wyróżnienie otrzymała Julia Góra z Przedszkola nr 43 „U Krecika Szybownika” w Bydgoszczy

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Podczas gali zostały zaprezentowane fotografie z realizowanych zajęć w przedszkolach i szkołach. Spotkanie było też okazją do przekazania podziękowań dla koordynatorów projektu. Wszystkie przedszkola otrzymały nagrody oraz egzemplarze publikacji programu. Wymiana doświadczeń placówek biorących udział w spotkaniu była ważną częścią sprawozdawczą projektu.

Głównymi organizatorami projektu są:
– Przedszkole nr 43 „U Krecika Szybownika” w Bydgoszczy – promotor na rzecz dzieci.
– Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji nauczycieli w Bydgoszczy – promotor na rzecz nauczycieli.
– Wydział Zintegrowanego Rozwoju i Środowiska Miasta Bydgoszczy – główny fundator nagród i upominków, w tym również nakładu stu egzemplarzy programu i profesjonalnego opracowania muzycznego  piosenki „O Smoku Ziejku” – wizytówki programu.

Autorem i koordynatorem projektu, programu i zbioru pomocy dydaktycznych „Czy to smok, czy smog?”  jest Anna Miszewska – nauczyciel Przedszkola nr 43 „U Krecika Szybownika”, doradca metodyczny Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy.

 

 

 

 

 

 

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz