Posprzątaj z nami i odbierz książkę

Już 17 września 2022 r. w Bydgoszczy odbędzie się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji społecznej Książka za worek śmieci. Na uczestników wydarzenia w Bydgoszczy czeka 50 książek, a w całej Polsce – aż 1000.

fot. Fundacja Zielone Jutro

Jak przyłączyć się do akcji w Bydgoszczy

Żeby wziąć udział w akcji Książka za worek śmieci w Bydgoszczy i otrzymać książkę, należy zgłosić swój udział, wypełniając formularz rejestracyjny. Książki zarezerowane będą dla 50 pierwszych osób. Kolejne osoby mogą dołączyć do akcji, ale bez gwarancji otrzymania książki. Rejestracja ruszyła 22 sierpnia i potrwa do 15 września. Uczestnikami wydarzenia mogą być osoby dorosłe. Dzieci i młodzież mogą wziąć udział w akcji wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych. Dla nich przeznaczono dodatkową pulę książek.

Link do formularza rejestracyjnego:
https://forms.gle/6UcRrEtHzRgtGSqd8

Dokładny opis akcji, regulamin i praktyczne informacje dla uczestników można znaleźć w opisie wydarzenia na Facebooku.
Link do wydarzenia na Facebooku:
https://fb.me/e/1G5olZkBk

Gdzie zaplanowano sprzątanie w Bydgoszczy
W Bydgoszczy będziemy sprzątać tereny zielone w okolicy stacji benzynowej przy ul. Nowotoruńskiej. Spotykamy się w sobotę, 17.09.2022, o godzinie 10.00, przy parkingu znajdującym się na tyłach stacji benzynowej przy ul. Nowotoruńskiej 26. Dokładną lokalizację punktu zbiórki uczestników akcji w Bydgoszczy znajdziesz tutaj:
https://goo.gl/maps/cDATzpxcTz6qi3jKA

W miejscu zbiórki, na uczestników wydarzenia będą czekać koordynatorzy. Oprócz książek, wręczą każdemu rękawice oraz worki, niezbędne do sprzątania w terenie.

Partnerzy akcji w Bydgoszczy

Akcja Książka za worek śmieci otrzymała Patronat Honorowy Prezydenta Bydgoszczy. Sprzątanie miasta i odbiór śmieci po akcji pomaga zorganizować Miasto Bydgoszcz. Koordynatorem lokalnym akcji jest Fundacja Zielone Jutro.

Akcja ogólnopolska
Poza Bydgoszczą swoje miasta sprzątać będą także mieszkańcy: Warszawy, Krakowa, Łodzi, Wrocławia, Poznania, Gdańska, Szczecina, Katowic, Lublina, Olsztyna, Białegostoku, Opola, Rzeszowa, Gorzowa Wielkopolskiego i Kielc.

Pierwsze edycja Książki za worek śmieci odbyła się w 2019 r. Jej organizatorką od początku jest Anna Jaklewicz, archeolożka, podróżniczka i edukatorka. – Akcja odbywa się tam, gdzie jest taka potrzeba oraz gdzie znajdę partnerów chętnych do współpracy. Podczas lokalnych wydarzeń sprzątaliśmy już m.in. Gryfino w trakcie Festiwalu Podróży i Przygody Włóczykij, Ełk w czasie festiwalu Będzie Czytane, brzegi Olzy podczas cieszyńskiego Święta Herbaty czy okolice Ińska w ramach festiwalu Off Travelers – mówi pomysłodawczyni akcji.

Sponsorem Strategicznym ogólnopolskiej edycji akcji jest ASEKOL PL S.A. Patronem medialnym magazyn National Geographic Traveler Polska.

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz