Pszczele wyzwania dla uczniów z Bydgoszczy

W ramach obchodów Światowego Dnia Pszczół nauczyciele przygotowali materiały edukacyjne do wykorzystania w pracy z dziećmi. Można je wykorzystać na zajęciach z dziećmi przedszkolnymi, uczniami klas I-III oraz klas IV-VIII, na przedmiotach: matematyce, fizyce, historii, języku angielskim, religii oraz biologii i przyrodzie. Zapraszamy do wykorzystania! Link to materiałów jest TUTAJ. Zadania zostały zebrane w dwóch dokumentach PDF, wystarczy kliknąć w linijkę tekstu z interesującym tematem – wybrana treść otworzy się w nowym oknie.

Zachęcamy także nauczycieli do wykorzystania programu Z pszczołami przez cały rok, przygotowanego w ramach projektu BeePathNet, do całorocznej pracy z uczniami. Autorkami są nauczycielki Zespołu Szkół nr 6Edyta Mazurkiewicz-SzrederAnna Izdebskiej i Anna Baumgart. Program jest gotowym materiałem edukacyjnym, zgodnym z podstawą programową, przygotowanym dla nauczycieli przedszkoli i szkoły podstawowej. Szczegóły można znaleźć TUTAJ.

Miasto Bydgoszcz od 2018 r. realizuje projekt BeePathNet: „Budowanie i łączenie miast świadomych roli pszczół w Europie” (Building and Connecting Urban Bee-aware Cities in Europe) w ramach Programu URBACT III 2014-2020 współfinansowanego ze środków UE – Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

W ramach projektu powstała Pszczela Ścieżka (link jest TUTAJ) łączącą punkty na terenie Bydgoszczy związane z owadami zapylającymi, edukatorami, pszczelarzami i aktywistami dla których edukacja i ochrona owadów zapylających jest częścią ich życia. Ścieżka cały czas poszerza się o nowe punkty i nowych uczestników.

Zapraszamy już 20 maja!

Jednym z punktów Pszczelej Ścieżki jest Zespół Szkół nr 6 w Bydgoszczy. To właśnie tu, przy ul. Staroszkolnej 12 z inicjatywy pani Anny Izdebskiej powstał ogród sensoryczny. Znajdują się w nim tablice, z których dzieci uczą się o bioróżnorodności, pszczołach, pszczelarstwie i miodzie oraz ul edukacyjny, a także fragment łąki kwietnej i pola sensoryczne z ziołami .  Na zwiedzanie ogrodu  zapraszamy już 20 maja (w godz. 15-17). W inne dni, po wcześniejszym umówieniu, ogród można zobaczyć pobierając klucz dostępny w portierni szkoły. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt na adres eko@um.bydgoszcz.pl. Zachęcamy do korzystania!

 

 

 

 

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz