Rusza Bydgoska EkoAkademia!

W szczególnym czasie, kiedy wielu uczniów uczy się w domu proponujemy połączenie edukacji i rozrywki w myśl poszerzania wiedzy odpadowej. Miasto Bydgoszcz przygotowało filmy, interaktywne karty pracy dla uczniów i nauczycieli.

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w projekcie Bydgoska EkoAkademia. W pakietach dla różnych grup wiekowych znajdują się karty pracy, quizy, filmy edukacyjne. Zadania, które można wykonywać wspólnie i indywidualnie.

Karty zostały dostosowane do wieku:

– przedszkolaki

– uczniowie klas I-III

– uczniowie klas IV-VI

– młodzież i dorośli

Wprowadzeniem do tematyki odpadowej są, w zależności od wieku, filmy lub prezentacje. Następnie każda z grup ma do wykonania kilka rodzajów zadań w tym interaktywne quizy, gry, zagadki oraz zadania, które nie wymagają użycia komputera. Zaplanowaliśmy również wyzwania manualne jak karmnik dla ptaków z plastikowej butelki czy woskowijka do żywności wykonana z wosku pszczelego.

Mamy nadzieję, że udział w Bydgoskiej EkoAkademii będzie doskonałą okazją do nauki przez zabawę oraz urozmaiceniem lekcji zarówno online, jak i tych w formie tradycyjnej.

Placówki zainteresowane udziałem w projekcie prosimy o maila na adres eko@um.bydgoszcz.pl

W treści wiadomości prosimy o podanie nazwy placówki, liczby dzieci biorących udział w projekcie, interesującej Państwa grupy wiekowej raz podanie osoby do kontaktu.  W odpowiedzi prześlemy link do interaktywnych materiałów i kart pracy.

Życzymy wspaniałej ekozabawy!

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz