Ruszamy z kolejną edycją wspólnych starań o czyste miasto

W przededniu wiosny zapraszamy do udziału w akcji zorganizowanej wspólnie z Fundacją Zielone Jutro. Pierwszy raz w tym sezonie chwycimy za worki w sobotę 20 marca. Zaczynamy zbiórką przy stacji benzynowej przy ul. Nowotoruńskiej 26 (os. Kapuściska) o godz. 10.00. Na miejscu na uczestników sprzątania będą czekały worki, rękawice i ekologiczne upominki.
 
W roku 2020 mimo pandemii udało się zorganizować kilkanaście społecznych akcji, w których wzięło udział ponad 3 tysiące mieszkańców.
 
Kluby sportowy również zadbają o środowisko
 
Po raz kolejny zachęcamy młodych sportowców do włączenia się w akcję EKOKLUBY . Jest to inicjatywa skierowana do zawodników bydgoskich klubów sportowych. Doceniamy zaangażowanie i skuteczne posprzątanie, który znajduje się np. w sąsiedztwie. Każdy Klub, który podejmie wyzwanie i weźmie udział w akcji otrzymuje nagrodę w wysokości 1000 zł na zakup sprzętu sportowego.. 
 
W 2020 roku przeprowadzono 28 akcji w której udział wzięło aż 500 młodych sportowców z Bydgoszczy, wśród nich byli kajakarze, piłkarze, pływacy, łyżwiarze, wioślarze i koszykarze. 
Zapraszamy do kolejnych wyzwań. 
Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz