Segregacja śmieci po nowemu – pilotaż dla przedsiębiorców oraz mieszkańców Górnego Tarasu

Od przyszłego roku wszystkich nas czekają zmiany w segregowaniu odpadów. Od 1 listopada przedsiębiorcy i mieszkańcy Szwederowa, Górzyskowa, Glinek-Rupienicy, Wyżyn oraz Wzgórza Wolności w ramach pilotażu będą segregować śmieci na nowych zasadach. Zgodnie z nimi papier trafi do pojemnika niebieskiego, a odpady bio do brązowego.

Od 1 listopada 2019 r. pilotażowo wprowadzimy nowy system selektywnej zbiórki odpadów komunalnych dla osiedli: Szwederowo, Górzyskowo, Wzgórze Wolności, Glinki-Rupienica oraz Wyżyny. Zgodnie z nowymi zasadami odpady będą segregowane na 5 różnych frakcji. Firma odbierająca odpady dostarczy niebieskie pojemniki/worki na papier i brązowe pojemniki na bioodpady.

Warto wiedzieć, że pilotaż nie wpływa na wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i nie wymaga złożenia nowej deklaracji.  Odbiór odpadów będzie się odbywać według harmonogramu dostępnego na stronie www.czystabydgoszcz.pl

Od 1 stycznia 2020 r. w całej Polsce będziemy segregować śmieci jednakowo, do pięciu pojemników. Pojemniki na śmieci nie bez przyczyny różnią się kolorami – każdy z nich przypisany jest do innych odpadów. Jakie zmiany czekają nas wszystkich od nowego roku? Nie zmieni się segregacja plastików i metali, które trafią do pojemnika żółtego, szkło do pojemnika zielonego, a odpady zmieszane do pojemnika szarego. Nowością będzie pojemnik niebieski, do którego trafi papier i makulatura. Do pojemnika brązowego wyrzucać będziemy odpady biodegradowalne – kuchenne pochodzenia roślinnego. Warto pamiętać, by nie wyrzucać bioodpadów razem z workami.

źródło: www.bydgoszcz.pl.

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz