Segregujmy jeszcze lepiej!

Ruszamy z nową kampanią edukacyjną, której celem jest przypomnienie mieszkańcom, jak ważna jest segregacja śmieci. Bydgoszcz jest w czołówce miast, które osiągają dobre wyniki poziomu recyklingu odpadów.

#SegregujDobrze

To już kolejna akcja mająca uświadamiać mieszkańcom zalety właściwej segregacji śmieci. Dzięki prowadzonym już kampaniom edukacyjnym wzrósł poziom wiedzy na ten temat. Mieszkańcy miasta robią to coraz lepiej – z roku na rok stosunek ilości odpadów zmieszanych do segregowanych systematycznie się zmniejsza.

– Wykonaliśmy wspólnie z mieszkańcami Bydgoszczy kapitalną pracę, która umożliwia recykling prawie 40 proc. odpadów – mówi zastępca prezydenta Bydgoszczy Michał Sztybel. –  To jeden z najlepszych wyników wśród polskich miast. Działamy jednak dalej, by nasz system gospodarowania odpadami był jeszcze bardziej przyjazny dla środowiska. Dlatego inwestujemy w nowoczesne technologie, które pozwolą nam osiągać jeszcze lepsze wyniki. Uruchamiamy nową sortownię, wybudujemy biogazownię. Poddawanie recyklingowi jeszcze większej ilości odpadów, będzie jednak możliwe tylko we współpracy z mieszkańcami. Liczę, że nasza kolejna kampania edukacyjna pozwoli bydgoszczanom jeszcze efektywniej prowadzić segregację. Przyniesie to nie tylko wymierne korzyści dla naszego środowiska, ale pozwala jednocześnie utrzymać ceny wywozu śmieci na bardzo niskim poziomie – dodaje.

Jak pokazują statystyki najlepiej segregujemy szkło, nieco gorzej papier, metale i tworzywa sztuczne. W pojemnikach na śmieci zmieszane nadal znajdują się  cenne surowce jak odpady bio czy tworzywa. Trzeba pamiętać, że segregacja odpadów to nie tylko pojemniki kolorowe, ale również czarne.
Warto pamiętać, że dzięki dobrej segregacji redukujemy zanieczyszczenia, wykorzystujemy maksymalnie surowce, których zaczyna brakować. To bardzo ważne by używać ich mądrze. Ma to znaczenie zarówno dla nas jak i przyszłych pokoleń.

W ramach kampanii #SegregujDobrze Miasto Bydgoszcz organizuje warsztaty recyklingowe wspólnie z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w  Bydgoszczy. Na przystankach autobusowych będzie można odnaleźć bohaterów kampanii, którzy przygotowali dla mieszkańców wyjątkowy przekaz. Materiały dedykowane #SegregujDobrze będą do znalezienia również w internecie i na miejskich stronach.

[www.bydgoszcz.pl]

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz