Serial Misja Natura na antenie TVP2

W każdy piątek o godzinie 6.30 serdecznie zapraszamy do oglądania serialu „Misja Natura” na antenie telewizyjnej Dwójki. Projekt jest realizowany przez Fundację Wspierania Inicjatyw Ekologicznych.

Pierwszy odcinek serialu poświęcony był obszarowi Natura 2000 Kurze Grzędy. Kolejny dotyczył Zatoki Puckiej i Półwyspu Helskiego.

Serial „Misja Natura” to cykl 12-stu odcinków prezentujących w nietypowy sposób funkcjonowanie sieci Natura 2000 w Polsce i Europie oraz współpracę człowieka z naturą. Serial kieruje uwagę odbiorców na bardziej i mniej znane zakątki Polski, które odwiedzą Gosia (Małgorzata Kosik) i  Romek (Romuald Mikusek) w celu wykonania określonych misji. W serialu pokazane zostaną cenne przyrodniczo miejsca z całej Polski: Dolina Baryczy, Dolina Noteci, Zalew Szczeciński, Dolina Bugu, Góry Stołowe, Góry Słonne i Pogórze Przemyskie, Puszcza Knyszyńska, murawy kserotermiczne Wyżyny Miechowskiej, Pieniny oraz Pustynia Błędowska i Poligon Orzysz.

Serial jest  realizowany w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Instrumentu Finansowego LIFE+ oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Projektowi patronuje Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Krakowie.

Więcej informacji o Misja Natura na stronie: www.misjanatura.fwie.pl

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz