Sprzątanie Świata z Czystą Puszczą Bydgoską

W weekend 18-20 września odbędzie się kolejna w tym roku odsłona akcji sprzątania z Czystą Puszczą Bydgoską. Tym razem sprzątamy w trzech miejscach w czasie trwającego we wrześniu Sprzątania Świata.

#CZYSTAPUSZCZANIEODPUSZCZAdołącz do SPRZĄTANIA ŚWIATA z Czystą Puszczą Bydgoską

Serdecznie zapraszamy wszystkich Mieszkańców Bydgoszczy i nie tylko, do udziału w największej akcji ekologicznej w naszym regionie „Czysta Puszcza Bydgoska”. W tym roku spotykamy się po raz kolejny, dołączając do międzynarodowej kampanii sprzątania świata, odbywającej się na całym świecie w trzeci weekend września.

Jeśli dbałość o środowisko naturalne nie jest Ci obca oraz wiesz, że los planety leży w naszych rękach, nie zastanawiaj się, dołącz do naszej inicjatywy. Akcje sprzątania są wciąż potrzebne i muszą pozostać żywe.

Udajemy się na sprzątanie samodzielnie lub w gronie najbliższych osób, dostosowując się do obecnej sytuacji, dbając o nasze bezpieczeństwo oraz spełniając wszystkie obowiązujące zalecenia.

Akcja sprzątania będzie przeprowadzona:

W weekend 18-20 września od godz. 9:00 w piątek do godz. 18:00 w niedzielę

Kontenery na zebrane śmieci zostaną wystawione w trzech lokalizacjach:

  • Parking należący do TU Uniqua przy, Dąbrowa 62
  • Parking w Myślęcinku, (pętla tramwajowa), przy Rekreacyjnej
  • Kanał Bydgoski, Wrocławska (od ul. Nakielskiej)

Dodatkowe lokalizacje do zostawienia worków ze śmieciami:

  • PUSZCZA BYDGOSKA – przy wejściu do lasu, od Dobrzyńskiej (przy pętli autobusowej “Wąbrzeska”)
  • MYŚLĘCINEK – przy ZOO i pętli autobusowej – Gdańska 173, oraz na Różopolu, od ul. Hipicznej
  • KANAŁ BYDGOSKIskrzyżowanie Staroszkolnej i Bulwaru S. Malinowskiego (przy fontannie)

Zapewniamy worki na śmieci, które każdy indywidualnie będzie mógł pobrać w wyznaczonym miejscu. Prosimy o zabranie własnych rękawic jednorazowych. Na miejscu będą dostępne rękawice foliowe, z których również będzie można skorzystać. Nie zapomnijcie o maseczkach ochronnych, które mogą się przydać i zachowaniu bezpiecznej odległości.

Dodatkowo, zapraszamy po raz kolejny wszystkie miasta w Polsce do podjęcia wyzwania z Czystą Puszczą Bydgoską #CZYSTAPUSZCZANIEODPUSZCZA. Zadbajmy wspólnie w tym szczególnym czasie o naszą planetę Ziemię i posprzątajmy razem lokalne lasy, parki czy najbliższe otoczenie.

Wzmacniaj świadomość proekologiczną oraz buduj z nami społeczną odpowiedzialność za wartości wynikające z ochrony środowiska. Miej swój udział w tegorocznym SPRZĄTANIU ŚWIATA.

Szczegóły znajdziecie na stronie www.czystapuszczabydgoska.pl oraz na fanpage Czysta Puszcza Bydgoska.

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz