Wybierz nowe Drzewo Roku!

Stowarzyszenie Modrzew – Monitoring Obywatelski Drzew już po raz drugi zaprasza do aktywnego udziału w plebiscycie na najpiękniejsze drzewo w Bydgoszczy. Swoich faworytów można zgłaszać do końca lipca.

Gwałtowne burze i wichury, cykliczne nawiedzające okolice to jedno z częstych zagrożeń dla zieleni miejskich. Po każdej, nawet krótkiej nawałnicy, strażacy otrzymują setki zgłoszeń o połamanych drzewach. Dnia 1 lipca poważne straty w zieleni zanotowano w obrębie starego miasta – m.in. w parku Kazimierza Wielkiego. Tam wiekowe drzewa zostały wyrwane z korzeniami. 

Konkurs na najpiękniejsze drzewo w Bydgoszczy stworzony został w kilku celach. Oczywistym jest chęć ukazania najpiękniejszych okazów drzew w mieście. Twórcy chcieli również zwrócić uwagę mieszkańców na piękno otaczającej ich przyrody i podkreślić jej rolę w naszym codziennym życiu.

Bydgoskie Drzewo Roku 2021/ fot. Błażej Witkowski UMB

Każdy może wziąć udział w konkursie. Do 31 lipca należy przesłać na adres e-mail stowarzyszenia (zielonomi@modrzew.org.pl) zgłoszenie zawierające: gatunek drzewa, jego lokalizację i zdjęcie. Zwycięzcę wybierze komisja konkursowa.

W 2021 roku najpiękniejszym drzewem w Bydgoszczy została topola czarna odmiany włoskiej. Znajduje się na zagrodzonym terenie wieżowca przy ul. Szubińskiej. Aby dojrzeć drzewo, musimy przejść się ulicą Morcinka.

Konkurs został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz