Uwaga utrudnienia w dojeździe do Biura Zarządzania Gospodarką Odpadami Komunalnymi

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy rozpoczął przebudowę torowiska tramwajowego na ulicy Wojska Polskiego na odcinku od węzła na Szarych Szeregów do pętli Kapuściska. Od soboty 7 kwietnia tramwaje linii nr 7 i 8 kierowane są na trasy czasowo zmienione.

Dlatego też Od 07.04. z uwagi na rozpoczęcie realizacji inwestycji związanej z przebudową torowiska tramwajowego na ulicy Wojska Polskiego na odcinku od węzła Szarych Szeregów do pętli Kapuściska tramwaje linii nr 7 i 8 zostaną skierowane na trasy czasowo zmienione. Linia nr 7 do pętli Glinki, linia nr 8 do pętli Wyżyny. Komunikację na wyłączonym odcinku zapewni linia autobusowa nr 61 oraz ogólna, autobusowa linia zastępcza za T w relacji Kapuściska – Szarych Szeregów – Kapuściska.

Za utrudnienia spowodowane pracami przepraszamy, a za okazaną cierpliwość dziękujemy.

Przypominamy, że w ramach inwestycji zostanie wykonane nowe torowisko na odcinku od przejścia dla pieszych przy ul. Łukasiewicza do pętli tramwajowej przy ul. Chemicznej. Na pętli powstaną zamiast 2 to 3 tory. W ramach zadania przebudowane zostanie skrzyżowanie ul. Wojska Polskiego i ul. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Natomiast na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego i ul. Chemicznej powstanie rondo, które ułatwi poruszanie się pojazdów w tym miejscu. Przebudowana zostanie również sieć trakcyjna, a zwrotnice wyposażone zostaną w system sterowania radiowego. Roboty budowlane powinny się zakończyć wraz z wakacjami letnimi. Po nich rozpoczną sie porocedury odbiorowe. Prace spowodują również zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.
Niżej zamieściliśmy wizualizacje inwestycji po zakończeniu przebudowy.

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz