W sobotę ruszamy na Kapuściska!

W sobotę, 25 marca rozpoczynamy kolejny sezon akcji sprzątania miasta. Jako pierwsze w ramach kampanii „Kręci nas recykling” wysprzątane zostaną Kapuściska.

Fundacja Zielone Jutro i Czysta Bydgoszcz zapraszają wszystkich chętnych do chwycenia za worki i rękawice (zapewniają je organizatorzy). Spotkajmy się o 10.30 przy ul. Śliwińskiego, przy strefie na grilla obok basenu „Piąta Fala” przy V Liceum Ogólnokształcącym. Na uczestników czekać będą Ekoupominki, a o 12.15 grillowane przekąski.  Sobotnie sprzątanie to także inauguracja II edycji ogólnopolskiej akcji „Kręci nas recykling”, którą wspiera bydgoska firma oponeo.pl. Przed rokiem udało się zebrać 31 ton odpadów i 11487 sztuk zużytych opon, a także posadzone zostało 2872 drzewa. Także w tym roku codziennie przez miesiąc (21 marca – 22 kwietnia) w różnych częściach Polski odbywają się terenowe akcje sprzątania.

Podobnie jak w roku poprzednim, Oponeo planuje za każde 4 zebrane zużyte opony posadzić 1 nowe drzewo w miejscu wymagającym zalesienia. Tegoroczną nowością jest wprowadzenie do projektu elementu grywalizacji, który ma zachęcić lokalne społeczności do brania udziału w akcjach sprzątania terenów zielonych. 10 gmin, które w czasie swoich zbiórek uprzątną największą ilość odpadów, będzie mogło wybrać schroniska dla zwierząt, które Oponeo.pl wesprze finansowo.

Obok akcji sprzątania, kampania skupiona jest wokół edukacji w zakresie recyklingu opon. Niestety cały czas także na bydgoskich osiedlach widzimy zużyte opony pozostawione przy wiatach śmietnikowych. Zmieniając opony warto pamiętać, że nie można wystawiać ich z odpadami wielkogabarytowymi ani w wiatach śmietnikowych. Zużyte opony powinny trafić do jednego z  3 Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów (PSZOK):

  • ul. Ołowiana 43 – tel. 52 506 59 23,
  • ul. Jasiniecka 7a – tel. 52 506 59 24 – w środy zamknięty
  • ul. Inwalidów 15 – tel. 52 506 59 25

Mieszkańcy mogą bezpłatnie oddać opony pochodzące z pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony (limit 8 sztuk w roku z jednego, samodzielnego lokalu mieszkalnego). Szczegóły TUTAJ.

Serwis Oponeo.pl wskazuje także na możliwość pozostawienia za darmo zużytych kompletów opon do utylizacji w ich serwisach partnerskich. Za zużyte opony planuje posadzić także 1,5 tys. drzew w całej Polsce. Szczegóły na www.oponeo.pl/kreci-nas-recykling

źródło: bydgoszcz.pl

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz