Wielka zbiórka elektroodpadów – Cycling Recycling 2022 w Bydgoszczy

29 lipca na plantach starego Kanału Bydgoskiego odbędzie się zbiórka elektroodpadów. Po akcji w trasę ruszy ekopeleton.

Akcja Cycling Recycling od kilku lat przyciąga miłośników sportu i ekologii. Jej twórcą jest Dominik Dobrowolski, który w 2010 roku objechał Bałtyk na rowerze. W odwiedzonych miejscach namawiał do wspólnej troski o Morze Bałtyckie i promował ideę recyklingu. W czasie swojej podróży przejechał sześć tysięcy kilometrów i odbył liczne spotkania z mieszkańcami, samorządowcami i organizacjami społecznymi.  Cykliczne wyprawy rowerowe połączone z edukacją przyrodniczą odbywały się już m in. na wybrzeżu i na Mazurach.

W tym roku rajd po Parkach Narodowych rozpocznie się w Bydgoszczy – nad Starym Kanałem Bydgoskim. Poprzedzi go wielka zbiórka elektroodpadów.

Od godziny 10:00 zbierane będą zużyte i niepotrzebne sprzęty na prąd i baterie – w tym: lodówki, pralki, kuchenki, telewizory, komputery, telefony komórkowe. Zbiórka potrwa do godziny 15. Każdy, kto zdecyduje się przynieść zużyty sprzęt , otrzyma ekologiczny upominek.

Po zakończeniu zbiórki rozpocznie się sportowa część wydarzenia. Wielki peleton, złożony z pracowników Electro-System Organizacji Odzysku i REMONDIS Electrorecycling  Polska wyruszy w ponad 500 km podróż na dwóch kołkach. Trasa powiedzie szlakiem Parków Narodowych takich jak: Bory Tucholskie, Drawski Park Narodowy, Ujście Warty i Wielkopolski Park Narodowy.

Na odcinku Bydgoszcz – Drawsko Pomorskie, trasa rajdu jest zamknięta. Chętni uczestnicy mogą dołączyć do peletonu od Drawieńskiego Parku Narodowego. Organizator nie odpowiada za nocleg i wyżywienie. Więcej szczegółów dotyczących rajdu znajdziecie na stronie wydarzenia na Facebooku – LINK

Za organizację bydgoskiego etapu tego ogólnopolskiego wydarzenia odpowiada Fundacja Zielone Jutro przy wsparciu Czystej Bydgoszczy. Akcja jest objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

elektroodpady/ fot. Pixabay
Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz