Wiosenny Ekobukiet. Warsztaty recyklingowe w Bibliotece Głównej

Kolorowe bukiety z niepotrzebnych już materiałów tworzyli uczestnicy środowych (10 kwietnia) warsztatów recyklingowych. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Czystą Bydgoszcz we współpracy z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Bydgoszczy.

W zajęciach wzięła udział kilkunastoosobowa grupa dorosłych, zapisanych wcześniej osób. Zgromadzili się oni w budynku Biblioteki Głównej na Starym Rynku, by wspólnie nauczyć się tworzyć ekologiczne bukiety do dekoracji domów.

Uczestnicy dowiedzieli się, jak z niepotrzebnych materiałów zrobić piękne i długotrwałe kwiaty wprowadzające w dobry nastrój. Ekobukiety okazały się sposobem na stworzenie wyjątkowego, wiosennego klimatu w sposób przyjazny dla środowiska.

Kolorowe kwiaty powstawały z materiałów nadających się do recyklingu. Do pracy wykorzystano m.in. niepotrzebne słomki, patyki, skrawki różnych papierów, stare gazety czy barwne wstążki. Przydatne okazały się także papierowe wytłaczanki po jajkach. Produków do pracy było mnóstwo, więc każdy uczestnik miał z czego wybierać przy tworzeniu swojego autorskiego bukietu.

To nie były pierwsze tego typu ekologiczne zajęcia w bibliotece wspierane przez Miasto Bydgoszcz. Regularnie odbywają się tam warsztaty recyklingowe nastawione na pokazanie nietypowych sposobów wykorzystania niepotrzebnych już materiałów. Są to zajęcia pełne kreatywności i ekologicznych inspiracji, z których mogą korzystać zarówno dorośli, jak i dzieci. To także sposób na edukowanie najmłodszych.

 

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz