X edycja projektu edukacyjnego „Leśna Skrzynia Skarbów”

W dniu 17 września br., w Nadleśnictwie Żołędowo odbyło się spotkanie organizacyjne dotyczące realizacji projektów ekologicznych „Leśna Skrzynia Skarbów – Czysto w lesie – Czysto w mieście” dla przedszkoli oraz „Leśna Skrzynia Skarbów – Czysto w lesie – Czysto w mieście” dla klas I – III Szkół Podstawowych.

Na spotkaniu omówiono zakres pracy w roku szkolnym 2018/2019 oraz przedstawiono plan szkoleń.

Ustalono harmonogram ścieżek 4 skrzyń:

Ścieżka nr 1

Ścieżka nr 2

Ścieżka nr 3

Ścieżka nr 4

Jednocześnie informujemy, że w ścieżce nr 2 są jeszcze wolne terminy.

Zachęcamy do udziału.

 

Formularz zgłoszenia

Regulamin LSS

 

W dniu 13 listopada 2018 r. na godz. 16.00 zapraszamy nauczycieli – koordynatorów biorących udział w projekcie na szkolenie, którego tematem będą  pszczoły oraz inne owady zapylające. Owady zapylające są sojusznikami człowieka. To dzięki ich działalności mamy owoce i nasiona różnych gatunków roślin, a dodatkowo pszczoły miodne dostarczają miód, pyłek i wosk pszczeli. Pośrednio skutkiem pracy tych owadów jest szereg substancji wykorzystywanych w medycynie, dietetyce i kosmetyce. Rola owadów zapylających w naszym życiu jest nie do przecenienia. Stąd potrzeba poszanowania i ochrony tych zwierząt.
Warto nadmienić, że Bydgoszcz jest w gronie miast realizujących projekt o akronimie BeePathNet pod nazwą „Budowanie i łączenie miast świadomych roli pszczół w Europie (Building and Connecting Urban Bee-aware Cities in Europe) jest popularyzacja i rozwój pszczelarstwa w warunkach miejskich oraz poprawa warunków bytowania owadów zapylających.

Serdecznie zapraszamy.

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz