Zabawa ekologiczna „Kocham Bydgoszcz, segreguję!”

Mamy ciekawą propozycję na świętowanie Walentynek. Warto w tym dniu pomyśleć nie tylko o drugiej połówce, ale także bardziej globalnie – o naszej planecie!

W ramach akcji zapraszamy w środę (14.02) do Bydgoskiego Centrum Informacji przy ul. Batorego 2. Na bydgoszczanki, bydgoszczan oraz gości naszego miasta czekać będzie ekologiczna zabawa pn. „Koło fortuny”.  Organizatorem jest Czysta Bydgoszcz.
Akcja polega na losowaniu pytania lub zadania z kategorii dotyczących selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, recyklingu czy idei zero waste. Każdą dobrą odpowiedź nagrodzimy ekogadżetem. Pole „Podwójna Szansa” pozwoli zgarnąć aż dwie nagrody, natomiast pole „Klasyki” obali niejeden mit o najczęściej błędnie segregowanych odpadach.

 Z okazji Walentynek przygotowaliśmy dla mieszkańców wyjątkową zabawę. Z miłości do miasta i w trosce o dobro naszych bliskich sprawdzimy swoją wiedzę z zasad segregacji odpadów. Każdy, kto odwiedzi nasze stoisko przed Bydgoskim Centrum Informacji będzie mógł zakręcić kołem – los pokaże, na jaką trafi kategorię – segreguj dobrze, klasyki, podwójna stawka, a może szyfry? Gwarantujemy dobrą zabawę. Mamy nadzieję, że akcja zmotywuje też do zmiany codziennych nawyków na bardziej przyjazne dla naszego środowiska – mówi Natalia Babachanian z Biura Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Bydgoszczy.

Zapraszamy do udziału w zabawie 14 lutego w godzinach od 14:30-17:30.

Źródło: https://www.bydgoszcz.pl/aktualnosci/tresc/zabawa-ekologiczna-kocham-bydgoszcz-segreguje/

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz