Zapytaj doradcę o ekologiczne ogrzewanie, wymianę pieca lub fotowoltaikę

Chcesz wymienić piec i skorzystać z dofinansowania? Zastanawiasz się nad inwestycją w fotowoltaikę? Szukasz informacji o korzyściach z wymiany pieca na ekologiczne źródło ciepła? Od 11 października 2021 na te, i inne pytania, odpowiedzą eksperci ekologiczni w punktach doradczo – konsultacyjnych na terenie miasta. 2 pierwsze takie punkty uruchomiono w ramach projektu „Czy wiesz czym oddychasz – kampania informacyjno-edukacyjna na rzecz czystszego powietrza” LIFEMAPPINGAIR/PL”.

W punktach doradczo – konsultacyjnych na mieszkańców czekają eksperci ekologiczni, którzy zapewnią bezpłatną pomoc w pozyskaniu informacji o dotacjach na wymianę ogrzewania, o tym,  jak można łączyć różne źródła dofinansowania (dotację miejską i wsparcie z rządowego programu Czyste Powietrze), jak otrzymać dofinansowanie na termomodernizację i odnawialne źródła energii oraz o korzyściach ekonomicznych, społecznych i środowiskowych wynikających z wymiany ogrzewania, z poprawy efektywności energetycznej budynków i zastosowania mikroinstalacji fotowoltaicznych. Będzie też można uzyskać informacje o obowiązującej w naszym województwie uchwale antysmogowej (więcej o uchwale TUTAJ.

Punkty będą zlokalizowane w Śródmieściu, w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Gdańskiej 5, oraz na Miedzyniu, w Zespole Szkół nr 8 (ul. Pijarów 4).

Kolejne dwa punkty zostaną uruchomione z początkiem 2022 roku w Fordonie i na Osowej Górze. Dla osób, które nie będą mogły skorzystać z punktów stacjonarnych, przewidziane są konsultacje mobilne. Wizytę we własnym domu można zarezerwować dzwoniąc pod numer 509 326 793.

Projekt realizowany jest przez Uniwersytet Wrocławski, we współpracy z Miastem Bydgoszcz i Politechniką Wrocławską i finansowany w ramach  instrumentu finansowanego UE LIFE oraz dotacji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Działanie realizowane jest na zlecenie Miasta Bydgoszczy przez Pracownię Zrównoważonego Rozwoju z Torunia oraz Bydgoski Alarm Smogowy i Fundacją EkoRozwoju z Wrocławia. Więcej informacji na stronie mappingair.meteo.uni.wroc.pl

Punkty konsultacyjno-doradcze:
•        Miedzyń – ZS nr 8, ul. Pijarów 4, sala 114, we wtorki i czwartki w godz. 16.00 – 19:30, tel. 509 326 793;
•        Śródmieście – Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu, ul. Gdańska 5, w poniedziałki i środy w godz. 16:00 – 19:30, tel. 698 721 580

[źródło: www.bydgoszcz.pl]

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz