„Zero tolerancji dla śmiecenia” – kolejne próba podrzucenia odpadów

Fotopułapki, dzięki którym można namierzyć ludzi wyrzucających w niedozwolonych miejscach śmieci, działają. Straż Miejska złapała dzięki jednej z nich kolejną taką osobę.

Dzięki zapisowi z fotopułapek bydgoscy strażnicy miejscy ukarali sprawcę zanieczyszczania miejsc publicznych. Zdarzenie miało miejsce w południe, w pobliżu jednego z ogródków działkowych, znajdującego się na terenie naszego miasta. Sprawcą okazał się kierujący samochodem marki Seat, który pozbył się m.in. drewnianej ławki, szafki oraz płyt pilśniowych. Śmieci wyrzucił w pobliżu wystawionych tam pojemników, które były przeznaczone do innego rodzaju odpadów. – W trakcie przeprowadzonych czynności wyjaśniających funkcjonariusze ustalili właściciela przedmiotowego pojazdu, który przyznał się do zarzucanego mu czynu, za co został ukarany najwyższym możliwym mandatem przewidzianym za to wykroczenie w wysokości 500 zł. Ponadto sprawca uprzątnął także pozostawione wcześniej odpady – informuje Straż Miejska.

Wykorzystując zapis z fotopułapek, Straż Miejska w Bydgoszczy w 2024 roku ujawniła osiem przypadków zanieczyszczania miejsc publicznych. W zdecydowanej większości sprawcy uprzątnęli pozostawione przez siebie odpady i zostali ukarani najwyższym mandatem, tj. 500 zł. Tylko w jednym przypadku osoba zaśmiecająca miejsce publiczne nie posprzątała nieczystości. W związku z tym wobec niej został skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

Zdjęcie z fotopułapki Straży Miejskiej / Fot. Straż Miejska

Źródło: https://bydgoszczinformuje.pl/wyrzucal-smieci-i-stare-rzeczy-przy-ogrodkach-dzialkowych-wpadl-przez-fotopulapke/

 

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz