Zgasimy światła – Godzina dla Ziemi WWF

Jak co roku w sobotę 25 marca o godz. 20.30 w domach, firmach, obiektach publicznych na całym świecie zgasną światła. W związku z akcją „Godzina dla Ziemi” w Bydgoszczy wyłączymy oświetlenie budynku ratusza na Starym Rynku i Mostu Uniwersyteckiego.

Akcja „Godzina dla Ziemi” obchodzona jest na całym świecie w każdą ostatnią sobotę marca. Tegoroczna edycja w Polsce poświęcona będzie walce z zanikiem różnorodności biologicznej, czyli wymieraniem gatunków. Według najnowszego raportu WWF Living Planet Report w ciągu ostatnich 50 lat liczebność populacji gatunków zmniejszyła się o 69 proc.

W najbliższą sobotę o godz. 20.30 na całym świecie zgasną światła w geście solidarności z ideą ochrony naszego wspólnego domu. W poprzednich latach w związku z akcją „Godzina dla Ziemi” wygaszone zostało oświetlenie m.in. piramid w egipskiej Gazie, Pałacu Buckingham w Londynie, Bazyliki św. Piotra w Watykanie, Opery w Sydney, czy Emipire State Building w Nowym Jorku.

Każdy może włączyć się w akcję wygaszając na godzinę oświetlenie w domu. Nie bądźmy obojętni. W sobotę 26 marca, w godzinach 20.30-21.30 RAZEM ZGAŚMY ŚWIATŁO DLA PLANETY!

Więcej o akcji Godzina dla Ziemi WWF na stronie: www.godzinadlaziemi.pl

źródło: bydgoszcz.pl

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz