Zgłoś akcję sprzątania w ramach Dnia Ziemi 2023

Międzynarodowy Dzień Ziemi 2023

Zapraszamy przedszkola, szkoły, firmy oraz wszystkich mieszkańców Bydgoszczy do udziału w kwietniowych obchodach Międzynarodowego Dnia Ziemi. Tegoroczne święto obchodzimy pod hasłem „ZAINWESTUJ W NASZĄ PLANETĘ”.

W kategorii przedszkola i szkoły występuje pełna dowolność w zakresie organizacji wydarzenia, jednak przede wszystkim zapraszamy do wybrania się na wspólne sprzątanie. Miasto Bydgoszcz zapewnia wszystkim uczestnikom zaopatrzenie w rękawice i worki do zbierania odpadów. Rekomendujemy także przeprowadzenie zajęć poświęconych zagadnieniom szeroko rozumianej ochrony środowiska, segregacji odpadów, dbania o przyrodę i zasoby naturalne, życia w duchu less waste.

Każda placówka, która prześle sprawozdanie z akcji do 12 maja, zostanie oceniona. Zdobyte punkty zostaną uwzględnione w całorocznej klasyfikacji działań o tematyce ekologicznej. Najlepsze placówki otrzymają na koniec roku szkolnego nagrody.

Sprawozdanie prosimy przesłać na adres Miasto Bydgoszcz, Biuro Komunikacji Społecznej, ul. Jezuicka 2, pok. 3, 85-102 Bydgoszcz lub elektronicznie na adres eko@um.bydgoszcz.pl
(podając w temacie nazwę placówki).

Regulamin dla szkół 

formularz zgłoszeniowy

sprawozdanie

plakat 

Wydawanie worków i rękawic odbywać się będzie w dniach: 3-5.04.2023 oraz 12-14.04.2023 w godzinach pon., śr., czw. w godz. od 8.00-16.00,wt. w godz. od 8.00-18.00, pt. w godz. od 8.00-14.00. Zapraszamy do Biura Komunikacji Społecznej, ul. Jezuicka 2 pok. 3, I piętro.

Każdy może chwycić za worki 

Zorganizowane grupy oraz wszystkich mieszkańców Bydgoszczy niezmiennie zachęcamy do udziału w akcji sprzątania w ramach projektu Czysta Bydgoszcz – Podejmij Wyzwanie. Uczestnicy zostaną wyposażeni w worki do zbierania odpadów oraz rękawice. Zostanie zorganizowany także odbiór odpadów. Miasto Bydgoszcz przekaże upominki dla uczestników akcji (maksymalnie 30 na akcję). Więcej informacji dostępnych jest TUTAJ.

Dzień Ziemi po raz pierwszy był obchodzony w 1970 roku w Stanach Zjednoczonych, a w Polsce w roku 1990. Zgodnie z informacjami przekazanymi na oficjalnej stronie międzynarodowej akcji:

„W 2023 roku musimy ponownie zjednoczyć się w partnerstwie dla planety. Firmy, rządy i społeczeństwo obywatelskie są w równym stopniu odpowiedzialne za podjęcie działań przeciwko kryzysowi klimatycznemu i rozpalenie iskry w celu przyspieszenia zmian w kierunku zielonej, dostatniej i sprawiedliwej przyszłości. Musimy zjednoczyć się w walce o zieloną rewolucję i zdrowie przyszłych pokoleń. Nadszedł czas, aby zainwestować w naszą planetę” – powiedziała Kathleen Rogers, prezes EARTHDAY.ORG.

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz