Zimowe EkoDeko – program

Czysta Bydgoszcz wspólnie z WiMBP w Bydgoszczy zapraszają na zimową odsłonę warsztatów recyklingowych dla dzieci i dorosłych. Zajęcia są bezpłatne. Realizowane w ramach kompanii edukacyjnej #SegregujDobrze.

 

Zapisy ruszają od 9 listopada! Szczegóły pod numerem +48 512 806 564

 

15.11.2023, środa, godz. 15.00-16.30, Biblioteka Główna, Stary Rynek 24

Zimowe kamieniczki 3D – warsztaty recyklingowe

Nie każdy może sobie pozwolić na domek w Karkonoszach (może to nawet lepiej), ale każdy może zostać szczęśliwym posiadaczem całego miasteczka! Co prawda papierowego, ale cieszącego oko. Zanurzona w zimowej scenerii kompozycja, z rozświetlonymi oknami kamieniczek, ozdobi każdy parapet czy komodę. Karton, wata, papier do pieczenia, ostre nożyczki, dużo kleju i dobry humor – tylko tyle potrzeba, aby stworzyć niepowtarzalną dekorację!

Zajęcia dla dorosłych, liczba miejsc ograniczona.

 

18.11.2023, sobota, godz. 11.00-12.30, Biblioteka Główna, Stary Rynek 24

Zimowa diorama w szkle – familijne warsztaty recyklingowe

Diorama to świat w miniaturze – zamknięta w ramie lub innym przedmiocie scenka 3D. Dioramami są popularne rafandynki, czyli statki w butelkach, są nimi również śnieżne kule. Na pierwszych familijnych warsztatach nowej odsłony cyklu EkoDeko wyczarujemy zimowe dioramy w szklaneczkach po wypalonych świecach. Dokładnie wymyte będą gościły ośnieżone domki, zagrody czy zwierzątka. Dekoracje będą niewielkie, ale urocze, a przede wszystkim własnoręcznie wykonane!

Zajęcia dla rodzin z dziećmi (od 5 lat), liczba miejsc ograniczona

 

22.11.2023, środa, godz. 15.00-16.30, Biblioteka Główna, Stary Rynek 24

Makramowe aniołki na choinkę – warsztaty recyklingowe

Złociste włosy, biała sukienka, przymknięte oczka, złożone w “o” usteczka śpiewające kolędy… Makramowe aniołki od kilku lat święcą triumfy, zarówno w mediach społecznościowych, jak i na świątecznych jarmarkach. Wiecie, że ich wykonanie wcale nie jest takie trudne? Wystarczy bawełniany sznurek, drewniane koraliki i trochę cierpliwości, a na pewno się uda! Wspólnie stworzymy niezwykle modne i naturalne dekoracje, które nie tylko ozdobią każde wnętrze, ale także staną się miłym upominkiem dla najbliższych.

Zajęcia dla dorosłych, liczba miejsc ograniczona

 

25.11.2023, sobota, godz. 11.00-13.30, Biblioteka Główna, Stary Rynek 24

Zimowa opowieść – familijne warsztaty recyklingowe

Kilka kulek, patyczki, kawałki tkanin, trochę drutu…  Brzmi jak przepis na… dobrą zabawę. Stwórz razem z nami niepowtarzalne kukiełki i zostań aktorem na deskach bibliotecznego teatru. Razem wystawimy jedyną w swoim rodzaju Zimową opowieść, wciągający spektakl dla małych i dużych.

Zajęcia dla rodzin z dziećmi (od 5 lat), liczba miejsc ograniczona – wyłącznie na ZAPISY:

 

29.11.2023, środa, godz. 9.00-10.30, Barka Lemara, ul. Spichlerna 1 (nabrzeże Brdy)

Makulaturowe choinki w kubeczku – warsztaty dla grup zorganizowanych

Zagrajmy w skojarzenia. Święta? Choinka! Tak, to właśnie iglaste drzewko kojarzy się nam najbardziej z Gwiazdką. Ma być wielka, zielona, pachnąca i… każdy by chciał, żeby stanęła właśnie w jego pokoju. Jeśli jednak jesteście ekologiczni i nie chcecie wycinać tylu drzew, albo po prostu ogranicza Was metraż, postawcie na naszą wersję bożonarodzeniowego evergreena – choinkę z… makulatury. Trochę tektury, karty z zaczytanych książek, znaleziony w parku patyk lub rolka po papierowym ręczniku, niepotrzebny kubeczek. Niby nic, a powstanie z tego modna i co najważniejsze recyklingowa świąteczna ozdoba.

Zajęcia dla grup przedszkolnych i szkolnych (5-12 lat) – wyłącznie na ZAPISY:

+48 512 806 564

 

29.11.2023, środa, godz. 16.00-17.30, Barka Lemara, ul. Spichlerna 1 (nabrzeże Brdy)

 

Magiczny urok zimy jak list zamknięty w butelce – warsztaty międzypokoleniowe

Już nie możemy doczekać się zimy! Gorąca herbata rozgrzewająca zmarznięte dłonie, ciepły koc i dobra książka… Kto nie marzy o takich wieczorach, kiedy na zewnątrz biało, cicho, a śnieżny puch otula dachy i parapety domów. Jeszcze milej będzie, jeśli we wnętrzu pojawią się stylowe akcenty, nawiązujące do aury za oknem. Co jednak zrobić, jeśli budżet nas ogranicza, zwłaszcza w okresie przedświątecznym? Odrobina fantazji i szczypta blasku  – tylko tyle potrzebujesz, żeby stworzyć na zwykłej butelce skąpany w śniegu zimowy pejzaż, magicznie podświetlony od środka.

Liczba miejsc ograniczona – wyłącznie na ZAPISY:

+48 512 806 564

 

Program na grudzień zostanie opublikowany wkrótce.

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz