Zostań wolontariuszem i zasadź drzewo

Fundacja Immo razem z mieszkańcami od ponad roku sadzi drzewa na terenie Bydgoszczy. W efekcie udało się posadzić 156 drzew, 296 krzewów i bylin i zorganizowano 7 akcji, a udział w sadzeniu wzięło łącznie 60 wolontariuszy.

Z początkiem wiosny Fundacja Immo planuje kolejne działania. Nieocenione jest wsparcie wolontariuszy. Dlatego każda osoba, która chciałaby pomóc w sadzeniu drzew może włączyć się w pomoc Fundacji (dane kontaktowe znajdziecie TUTAJ)

Od czego zaczyna się pomysł na drzewo w mieście?

Pierwszy krok to pomysł na miejsce dla nowych drzew, drugi to sprawdzenie kto jest właścicielem terenu – potrzebujemy jego zgodny na posadzenie, a trzeci to ustalenie terminu sadzenia i organizacja akcji. My pomagamy uzyskać zgodę, fundujemy drzewa i wspólnie je sadzimy – mówi Maria Loskot z Fundacji Immo.

Pracujemy nad miejską zielenią

Miasto Bydgoszczy i Fundacja Pracownia Zrównoważonego Rozwoju w partnerstwie z Oslo inaugurują działanie mające usprawnić zarządzanie zielenią. Przez najbliższe 1,5 roku skupimy się na partycypacyjnym wypracowaniu i wdrożenie mechanizmów, które usprawnią system zarządzania zielenią w Bydgoszczy.

W efekcie powstaną Bydgoskie standardy zieleni, a także aplikacja i społeczne narzędzia wspierające aktywność mieszkańców w zakresie zarządzania i ochrony zieleni w mieście. Mamy nadzieję, że to działanie przełoży się na trwałą i udaną współpracy pomiędzy różnymi podmiotami zaangażowanymi w realizację Bez lipy! Jednocześnie, realizacja oddolnych inicjatyw dotyczących zieleni w mieście będzie jeszcze łatwiejsza.

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz